Imperativo czasowniki zwrotne

Temat przeniesiony do archwium.
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć,o co chodzi z dodawaniem akcentów w czasownikach zwrotnych imperativo?np.acostarse - acuéstese?
Druga prośba.Czy jeżeli czasownik zakończony jest na gar to dodajemy u?mógłby ktoś dać przykład?
Trzecie,jezeli mamy czas.zakończony na gar to dodajemy en?Bo znalazłam cos takiego,ale nie wiem o co chodzi?
Bardzo proszę o odpowiedz:)
Ad 1. Chodzi o zachowanie akcentu na odpowiedniej sylabie zgodnie z regułami akcentowania.
Ad 2. Chodzi o zachowanie poprawnego dźwięku, zgodnie z regułami ortografii. Inaczej wymawia sie "-ge" a inaczej "-gue" , tak samo z tego powodu np. "feliz" przechodzi w "felices".

Sprawdź sobie dany czasownik w odmianach, jakie końcówki przyjmuje 3 os. l.p. i 3 os. l.m. , porównaj Indicativo z Subjuntivo a wszystko zrozumiesz.
edytowany przez argazedon: 25 sty 2011
Cytat: argazedon
Ad 1. Chodzi o zachowanie akcentu na odpowiedniej sylabie zgodnie z regułami akcentowania.
Ad 2. Chodzi o zachowanie poprawnego dźwięku, zgodnie z regułami ortografii. Inaczej wymawia sie "-ge" a inaczej "-gue" , tak samo z tego powodu np. "feliz" przechodzi w "felices".

Sprawdź sobie dany czasownik w odmianach, jakie końcówki przyjmuje 3 os. l.p. i 3 os. l.m. , porównaj Indicativo z Subjuntivo a wszystko zrozumiesz.

dzieki:)