"correr" co dokładnie znaczy w tym zdaniu?

Temat przeniesiony do archwium.
co znaczy to słowo "correr" w tym zdaniu bo "biegać" to mi jakoś nie pasuje?

"Ana decide correrla de ...."

a co znaczy :

Ana hierve en celos...

nie mogę znależć w żadnym słowniku słowa" hierve".
edytowany przez matilda555: 16 kwi 2017
Hierve to forma czasu teraźniejszego od czasownika hervir (to czasownik częściowo nieregularny, stąd oboczność e>ie)

A z tym 'correrla', to być może, że znaczy to 'popędzić ją' (pospieszyć, albo...pogonić :))
Ale równie dobrze może to też znaczyć coś innego, więc najlepiej, jakbyś podała pełne zdanie, żeby można było zrozumieć dobrze kontekst.
Cytat: marchevik
Hierve to forma czasu teraźniejszego od czasownika hervir (to czasownik częściowo nieregularny, stąd oboczność e>ie)

A z tym 'correrla', to być może, że znaczy to 'popędzić ją' (pospieszyć, albo...pogonić :))
Ale równie dobrze może to też znaczyć coś innego, więc najlepiej, jakbyś podała pełne zdanie, żeby można było zrozumieć dobrze kontekst.

Właśnie chodziło mi czy to correrla może znaczyć wypędzić ja czy też wygonic ją np. z domu.?

A tym drugim przypadku będzie to znaczyło "wrzeć z zazdrości".?
edytowany przez matilda555: 16 kwi 2017
Jeśli w zdaniu jest "correrla de casa", to myślę, że tak można to interpretować. Przy czym wciąż nie widzę pełnego zdania...

A z hervir to tak , dobrze myślisz - wrzeć/gotować się z zazdrości. Tzn. po polsku chyba nie ma takiego zwrotu, ale jeśli chodziło tylko o zrozumienie, to chyba wiesz, o co chodzi :)