Jaki jest najlepszy program do nauki języka?

Temat przeniesiony do archwium.
Ćwiczę przed wyjazdem do Hiszpanii, od września chcę iść na kurs, ale mój problem polega na tym, że rozumiem bardzo dużo, a nie potrafię powiedzieć/napisać prawie nic. Chciałbym zniwelować tą różnicę, ucząc się z jakiegoś programu multimedialnego. Tak, żeby kursu nie zaczynać od podstaw, tylko od średnio zaawansowanego poziomu. Znacie jakieś dobre, sprawdzone programy?
ja polecam tell me more
a ja polecam profesora pedro! mnóstwo słówek w kontekście zdań, super się zapamiętuje!
pzdr
Chyba tylko konwersacje.

Jakakolwiek inna nauka samodzielna co prawda da na pewno sporo ale może jeszcze bardziej pogłębić różnicę o której piszesz - między bierną a czynną znajomością języka.
Ja muszę polecić Ci programy z serii Profesor Pedro (niedawno ukazała się nowa wersja Słownictwa, zresztą). Uważam, że naprawdę dużo można się z niego nauczyć, nie tylko rozumienia, bo Profesor wymaga, żeby nie tylko rozumieć, ale też pracować aktywnie. Sama byłam zdziwiona, ile słów mi się nagle przypomina zupełnie znikąd, kiedy chciałam coś napisać.
Mi na kursie tez radzili, żeby zacząć do siebie mówić, opisywać, co się widzi za oknem, żeby przełamać się jeśli chodzi o mówienie.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Nauka języka