szukam osob oszukanych przez Ewelinę Lipertowicz

Temat przeniesiony do archwium.
Witam ta Pani oferowała pracę w Hiszpanii przy zbiorach owoców wyjazd miał być we wrześniu i z tego co mi wiadomo były organizowane dwa autobusy ja i moi znajomi jechaliśmy samochodem przez cały okres ta Pani dzwoniła słała meiłe smsy znumeru +34 642 [tel]i zapewnieniami że praca jest i pojechaliśmy i kontakt urwał się straciłismy pieniądze czas i nerwy,może są osoby które tez zostały oszukane proszę o informacje bo zgłaszam sprawę na policję podaje meila to może ułatwi kontakt [email]
Proszę o informację trzeba ukrócić takie praktyki takim ludziom bo ta Pani pewnie myśli że nie da się jej namierzyć.
Takie kontakty i oferty to oczywiste oszustwa. Są setki tematów na forum - od lat to samo w kółko Macieju...
A co wy chcieliście tam zbierać we wrześniu? Bo cytrusy zaczynaja sie praktycznie dopiero w drugiej połowie października a i tak w tym roku wiele firm będzie wolało wziąc odszkodowanie za blokadę Rosji niż zbierać i wchodzic w koszty.
Ukrócić praktyki?
Jak słusznie Argazedon pisze, dopóki są naiwni, dopóki są takie ogłoszenia. Informacja o tym, jak działają oszuści była na stronie konsulatu chyba już 10 lat temu, do dziś działają identycznie, a co roku setki osób dają się nabrać na mega zarobki i olbrzymią ilość pracy w kraju, gdzie bezrobocie wynosi 25%.

Ciekawe, czy któregokolwiek z oszustów udało się ukarać, czy dalej zmieniają karty SIM, adresy email i "nazwiska" i dalej dobrze się mają inkasując kasę za nieistniejące mieszkanie.
* miało być "dopóty" w drugiej części zdania.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia