kurs językowy w Hiszpanii

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |
Witam!
Chciałabym zapytać czy ktoś był może na kursie językowym w Hiszpanii? interesuje mnie nazwa biura, które takie kursy organizuje i jest godne zaufania. Jak wygląda taki kurs, czy można się czegoś faktycznie nauczyć i jakie są koszty?
piszcie
dzięki, już przejrzałam te strony. ale interesują mnie jeszcze troche bardziej szczegółowe informacje o kosztach. tzn ile płaci się za kurs + dojazd + zakwaterowanie + wyżywienie. czyli ile trzeba mieć kasy żeby wyjechać na 2 tyg. kurs.
Ponieważ nie wiem gdzie chcesz dokładnie jechać, to podaję ceny Enforex, która ma swoje szkoły w Almuñecar, Alicante, Barcelonie, Granadzie, Madrycie, Marbelli, Salamance, Sewilli, Walencji i na Tenerifie (ale tam obowiązuje inny cennik).

Opłata za 2 tygodnie:
kurs hiszpańskiego po 5h dziennie - 280 euro
zakwaterowanie u rodziny w 2-osobowym pokoju z 2 posiłkami dziennie - 250 lub 320 euro w zależności od miasta
opłata administracyjna/wpisowe - 65 euro

Nie podałam ceny podróży, bo to się załatwia już samemu. Oczywiście można pójść do jakiegoś biura i ono za Ciebie znajdzie połączenie lotnicze, ale samemu można znaleźć często dużo korzystniejszą ofertę.

Szkoły oferują również transport z lotniska. Ceny w zależności od miasta są tutaj:
http://www.enforex.com/prices-otherfees2006.html

To były tylko przykładowe ceny i można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe oferty.
hej!a ja mam problem miedzy tymi kursami:
http://www.sprachcaffe.com/polski/study_abroad/language_schools/madrid/services_prices.htm#standardowy
ewetualnie
http://kursy.iespana.es/ (Costa del Sol)
Chciałambym wyjechac na 3 tyg (kurs standartowy) i po przeliczeniu wyszło mi ze ze w 1 kursie zapłaciłambym ok1,025E u rodziny z 2 posiłkami na 3tyg. w 2 kursie 249E(3tyg-zakwaterowanie)+ok 110E za kurs=359E ale za ten kurs jakos nie jestem pewna...=/...no i pytanie dla was co polecalibyscie rodzina czy apartament?jesli ktos był na 1 kursie to mam pytanko w sumie 2...czy w czasie wolnym jest mozliwosc wyjscia na mecz (w koncu do Madryt;) )no i czy moge sobie gdzies tam pograc w tenisa ziemnego...zastanawiałam sie nad Majorka ale tam w gre wchodzi tylko Manacor ale do tego miasta nie ma kursów wiec prosze wrecz bałagam HELP ME !!
Co do szkoły Sprachcaffe, to trzeba dodać jeszcze opłatę sezonową 30euro/tydzień jeśli jedziesz pomiędzy 09 kwietnia a 21 października.

Zajrzałam do cennika tej drugiej szkoły i nie wiem jak policzyłaś te cenny za zakwaterowanie. Ja tam widzę, że HB, w 2-os. pokoju u rodziny wynosi za 3 tygodnie 489 euro.
A co do ceny za kurs, to 110 euro to jest cena za tydzień kursu "Semi intensive 10".
Może ja nie na ten cennik patrzę co trzeba, ale te 359 euro za 3 tyg. kursu, zakwaterowania wraz z wyżywieniem w Maladze trochę mi podejrzanie wygląda.

Jeżeli chodzi o czas wolny, to możesz sobie robić co chcesz. Możesz nawet w ogóle do szkoły nie chodzić. Nikt Cię za to nie będzie ściagać :)
Funia,
na www.kursy. iespana ( Malagi Si) oplata sezonowa wynosi tylko 20 euro jesli lecisz miedzy 1 lipca a 30 wrzesnia.
kurs standardowy 3 tygodniowy kosztuje w Malagai-Si 360 Euro , do tego musisz doliczyc miejsce w pokoju dwuosobowym za 224 Euro( wyzywienie we wlasnym zakresie), u rodziny zawsze jest drozej bo rodzina musi cie zywic i to juz podnosi cene do -489 euro.
W sumie opcja w mieszkaniu bez wyzywienia = 604 euro ( plus wyzywienie)
opcja 2. u rodziny = 869 euro.
To sa "normalne " ceny kursow w Andaluzji, sprachcaffe nie bralabym pod uwage bo oni maja ceny do naciagania Niemcow- w tym sie specjalizuja. Placisz wiecej tylko za to ze szkola jest od Niemcow i przez 3 tygodnie swiercisz po niemiecku.
Raczej to mozna sie dziwic jak sie ludzie nabieraja i daja im naciagnac bo zdzieraja podwojnie w porownaniu do szkol jezykowych z Malagi.
Funia,
na http.kursy. iespana ( Malagi Si) oplata sezonowa wynosi tylko 20 euro jesli lecisz miedzy 1 lipca a 30 wrzesnia.
kurs standardowy 3 tygodniowy kosztuje w Malagai-Si 360 Euro , do tego musisz doliczyc miejsce w pokoju dwuosobowym za 224 Euro( wyzywienie we wlasnym zakresie), u rodziny zawsze jest drozej bo rodzina musi cie zywic i to juz podnosi cene do -489 euro.
W sumie opcja w mieszkaniu bez wyzywienia = 604 euro ( plus wyzywienie)
opcja 2. u rodziny = 869 euro.
To sa "normalne " ceny kursow w Andaluzji, sprachcaffe nie bralabym pod uwage bo oni maja ceny do naciagania Niemcow- w tym sie specjalizuja. Placisz wiecej tylko za to ze szkola jest od Niemcow i przez 3 tygodnie swiercisz po niemiecku.
Raczej to mozna sie dziwic jak sie ludzie nabieraja i daja im naciagnac bo zdzieraja podwojnie w porownaniu do szkol jezykowych z Malagi.
Zosiu tez mi sie wydała podejrzana ale cóz....co do tegop 1: czyli do tej ceny ok1,025E (u rodziny z 2 posiłkami na 3tyg)czeba dodac 90E....ale mysle ze patrzac na cene wykresliłambym rodzinke i wrzuciła apartamencik za 650E....(mi to jest obojetne czy z kims czy sama bede takze..)650E+90E=740E (ok 2,900zł-zalezy od kursu waluty..)sprawdziałam ceny wylotu ok.7.07-28.07 i wyszlo mi 845zł za lot w obu dwie strony...razem 3,745zł? za cały kurs z mieszkaniem ale bez wyzywienia (chyba)...?what do you think about this?
tak ...napewno masz racje w tym co piszesz...tylko ze ja był ciała do madrytu...ale nie słyszałam zeby ktos sie skarżył na ten kurs...
mówisz...604E czyli ok.2,416zł+bilety...cena wyjdzie bardzo podobna...a w Andaluzji nie pujde sobie na mecz realu w tenisa moze i sobie pogram ale Madryt to Madryt...ale bardzo szanuje twoje zdanie ;) pozdro
Trochę drożej wychodzi w szkole Enforex.
65 euro - wpisowe
300 euro - apartament bez wyżywienia
405 euro - kurs 20h/tydzień (grupy 10-osobowe)

Dowiedz się jeszcze ile w tamtej szkole jest osób w grupie, bo to też bardzo ważne.
Sprawdź może jeszcze ofertę innych szkół w Madrycie polecanych przez Instytut Cervantesa:
http://www.inhispania.com/
http://www.alcelenguas.com/
http://www.albalanguage.com/index.htm
http://www.paraninfo.com/
ok 3-4 z tego co pamietam
to teraz wasz prosze byscie mi doradzili miedzy http://www.sprachcaffe.com/polski/study_abroad/language_schools/madrid
/services_prices.htm#standardowy tym a tym www.inhispania.com...co byscie wybrali na 3tyg kurs standartowy w apartamencie 2 os. (bo wyzywienie to samemu sobie czeba wtedy co nie?a własnie jak byliscie to ile +-was kosztowało jedzenie i czy w tym przypadku nie lepiej do rodziny?)zeby to w lipcu było najlepiej...(LOT ma bylity za ok900zł wtedy)...bo juz sama nie wiem co mam zrobic...a co do tego ze te sprachcaffe jest oszustwem to qmpela da na policje albo do urz.pracy zeby to sprawdzili ;)
aa dodam ze u mnie jedzenie wyglada tak: sniadanie-płatki, obiad w upale to nie jestem głodna a kolacja to wystarczy mi chleb ewentualnie jakis ryz...i kupiłambym sobie to tu w polsce..przynajmniej tak robilismy jak jechalismy na wczasy np do Chorwacji..takze myśle ze rodzine mozemy skreslic...
Właśnie znalazłam na tej stronie, ale w hiszpańskiej wersji językowej, wiadomość, że są to 10-osobowe grupy.
spoko...trudno ale to nie tak duzo tym bardziej ze jestem przyzwyczajona do wiekszej bo moja klasa liczy 29 osób ale była i 31 osobowa ;)
Pamiętaj, że w niektórych szkołach jest opcja zakwaterowania u rodziny bez wyżywienia. Weź pod uwagę, że takie mieszkanie z rodowitymi Hiszpanami daje bardzo duże korzyści. Masz możliwość poznania ich kultury, tego jak żyją na co dzień, a co najważniejsze od nich też bardzo dużo można się nauczyć języka!
no tak...tylko ja nie znalazłam niestety takiej polskiej stronki...chyba ze cos przeoczyłam..
Polskiej? Bardzo mało szkół ma polską wersję, ale raczej większość ma angielską i chyba z tym będzie już łatwiej. Jeśli nie znasz dobrze angielskiego, to na pewno ktoś z bliskich Ci pomoże.
wiem...ale ja poprostu wpisałam w googlach kurs hiszpańskiego w Hiszpanii i tam szukałam...a ty byłas na jakims kursie, i z jakiej sql albo kursu?
W linkach do innych wątków, które podałam na samym początku, jest wiele adresów szkół. Wczoraj podałam też linki do szkół rekomendowanych przez Instytut Cervantesa. Przejrzałaś już ich oferty, czy tylko tych, które sama znalazłaś przez googla?
Ja byłam ze szkoły Enforex i Kingsbrook (w Barcelonie).
tak przegladałam..ale chyyba mimo wszystko zdecyduje sie na te Sprachcaffe (czy jakos tak) podliczyłam ceny i wyszło tak:
WARIANT 1:(rodzina+2posiłki)
1,025*3,80(kurs walutowy)=3,895 + 890 (aktualne ceny LOT w oby 2strony na Madrid)=RAZEM 4, 790 zł. /nie liczac dodatkowe 90E w sezonie)
WARIANT2 (rodzina+śniadanie)
890 *3,80(kurs wal.)=3,382 +890(LOT)=ok.3,382 /nie liczac dodatkowe 90E)
WARIANT 3(apartament 2 osobowy)
650*3,80=2,470+890=2,470

I jak?ceny sa przystepne...jeszcze dzis qmpela jechała do urzedu zeby sprawdzili ten Sprachcaffe i ewentulnie zapodała cosik ciekawego...Boję sie troche tego poniewaz jade 1 raz i to tak...a powiedz mi jeszcze bo jestem ciekawa,(głupie pytanie wiem:D)-tam nie tylko po polsku mówia co nie?
pardon..tam sie płaci 30E nie 90E..moj blad...pozdro;*
Dobrze napisałaś wcześniej, bo to jest 30 euro na tydzień, czyli razem 90 euro. Tę opłatę doliczasz do każdego wariantu zakwaterowania, nie tylko u rodziny (jak napisałaś)! W wariancie 2. i 3. nie doliczyłaś ceny samolotu!

A co do mówienia po polsku. Jeśli spotkasz tam jakiegoś Polaka, to tylko od Was zależy czy będziecie się porozumiewać po polsku czy po hiszpańsku.
te 890 zł w 2 równaniu to samolocik :) dzięki serdeczne ;*;*
Ja widzę, że to samolocik :) , ale po prostu nie dodałaś tej sumy i końcowy wynik jest błędny! Popatrz:

890 *3,80(kurs wal.)=3,382 +890(LOT)=ok.3,382

650*3,80=2,470+890=2,470

Tylko w 1. wariancie dodałaś cenę za przelot.
www.estudia-espana.com
za 3,500zl wydaje mi sie ze mozna w Polsce pare semestrow miec nawet z najdrozszymi lektroami, na najwyzszych poziomach (espanol para negocio) wiec czy jest sens? a wakacje w espani na last minute to tez zaden specjalny wydatek. jak dla mnie srednio sie to oplaca..
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |