Szkola jezykowe w hiszpanii

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc! Bylam w dwoch szkolach w Madrycie - w Elemadrid i Eureka i Escuela Mediterraneo w Malaga. W obu mi sie bardzo podobalo. Fajne grupy, lektorzy i duzo ciekawych rozrywek. I jeszcze jedna wskazowka - spytaj o te szkoly w Estudia-Espana (www.estudia-espana.com). Nawet jesli nie maja ich na swojej stronie, to pewnie skombinuja ci jakis rabat.
Hej a mam pytanie jak to jest z chodzeniem na zajęcia? Czy jest sprawdzana obecność czy jeśli np. opuszczę jakieś to potem np. nie dają mi jakiegoś świdectwa czy tym podobne? Pozdrawiam
Nie, spoko. Nic sie nie przejmuj. Ja po kilku imprezach tez nie bylem w stanie isc na lekcje ;) ...A certifikat dostalem!
No to luzik, bo mam zamiar zwiedzac ile się da:) a mógłbyś mi poradzić ile dinero ze sobą zabrać, bo nie mam pojęcia tak żebym się nie martwiła o to że mi nie starczy na jedzenie, przejazdy, bilety wstępu no i czasem una cerveza, i tak w razie jak co zabieram karte. Saludos
weszłam na tą stronkę którą poleciłeś, przesłalam zapytanie wysłali mi ofertę na szkołę Escuela Medditeranea - 3tygodniowy kurs z zakwaterowaniem - 588 euro a w Instituto Picasso 610, z tym że mam pytanie bo piszesz że byłeś w Medditeranea czy są tam jakieś też zajecia dodatkowe bezpłatne bo w Instituto jest np jedna lekcja tygodniowo Flamenco, raz jakies impra z gotowaniem czy coś w tym stylu.
Hej
Ja bylam na kursie w Alicante ze szkoly Alli. Na ich stronie maja ceny w zlotowkach. Zaplacilam 600zl za kurs 2 tygodniowy i 480 za zakwaterowanie, wiec cenowo na prawde niezle. Coz na miejscu poszlo prawie drugie tyle, bo troche pozwiedzalam. Ogolnie bylo super, bo tam zawsze masz gwarancje pogody.
A jak z wypadami? Czy Alicante to dobry punkt wypadowy do zwiedzania okolic? Napisz co zwiedziłaś,jak oceniasz ludzi, atmosfere ogólna, bezpieczeństwo poruszania sie po regionie, a czy korzystałaś może z wycieczek ze szkoły czy raczej na własną rekę? bo ja wybrałam Malage ( nie żebym sie przy niej upierała;) ze wzlędu na to ze wydaje mi się dobrym punktem wypadowym do zwiedzania Andaluzji np. Sevilli, Granady, Cordoby,Kadyksu itd. Jeśli miiałabyś chwilke skrobnij coś:)) Saludos!
Hola Farfalinka
Faktycznie z Malagii jest blizej, ale tutaj jak byla grupa chetnych na Seville to tez zorganizowali wycieczke na weekend. Z tego co slyszalam, ze Malaga jest dosc eksluzywna i ceny w barach, restauracjach podwojne.Ja akurat na wycieczkach bylam w Wenecji i Granadzie i te miasta sa niesamowite. Nie wiem co akurat cie bardziej interesuje. Alicante jest podobno unikatowe pod tym wzgledem ze nie musisz tu placic za zadne wejscia na imprezy, gdzie np w Walencji placilismi min. 10 eur.a jak jestes w Hiszpanii to tutaj nie sposob siedziec w domu :-)
hola!
a mam jeszcze pytanko co do poziomów kursu na jakim byłes w Escuela Mediterraneo, bo według ich opisu zdajsie że byłabym na najwyższym (z gramy przerobilismy juz wszystko teraz si ebawimy w rózne kruczki, idiomy itp.)Saludos
równiez wybieram sie na kurs do hiszpani. nie mampojecia wogole jak to wygląda jaknarazie z tego co mówisz to ta szkoła w alicante jest najtańsza. prosze cię opisz mi bradziej szczegółowe informacje o twoim pobycie. z kimmieszkałaś? ja nie chciałabym z polką ... ale tam chyba sak?? wogole... czy te zajęcia sa prowadzone tylko pohiszpańsku? czyjest czas wolny i mozna robic co sie chce? czy trzeba uczestniczyc w wycieczkach? jak wygąda wyżywienie? warto skorzystać? prosze bardzo o te informacje. !!!!! musze rezerwować jakby co bilet. a wogole ile bilet moze kosztowac? weszlamwlasnie na strone lotniska i nie ma połączenia z katowic do alicante. czyzby tam nie bylo lotniska?? ??
Hola!
Ja sie wlasnie zastanawiam nad wyjazdem na kurs do hiszpanii, ale nie chcialabym sama jechac, wolalabym miec kogos zeby chociaz czasem zapytac jak cos powiedziec czy o jakies slowko. Niby sie ucze od jakiegos czasu ale caly czas mam wrazenie ze nie umialabym sie dogadac:(
Czy wybieralby sie moze ktos na podobny kurs w te wakacje?? i czy bylby chetny na wspolny wyjazd?? prosilabym o kontakt mail: [email] lub [gg] Z góry muchas gracias:)
sorki ze tak dlugo sie nie odzywalem, ale smigalem na nartach! :) sami wiec rozumiecie! :)
Jak ja bylem w Mediterraneo to zawsze sie cos dzialo. nie nazwalbym tego jakimis dodatkowymi zajeciami, ale szkola ciagle cos organizowala. Imprezki, wieczory filmowe, wspolne posilki u nauczycieli, wycieczki po tapas....Naprawde bylo swietnie i na pewno sie nie nudzilem. :)
Poziomami tez sie nie przejmuj. ja mialem test zaraz po przyjezdzie i na podstawie niego dali mnie do mojej grupy - wiec spoko. nie wiem co sie robi na najwyzszym poziomie, ja taki zdolny nie jestem :(, ale nauczyciele wiedzieli co robia, wiec nie powinnas miec zadnych problemow.
Ciezko powiedziec ile kasy bedziesz potrzebowala. Wszystko zalezy od ilosci cervezas, ale wierz mi, Hiszpania nie jest w polowie tak droga jak np. Niemcy.

Blondie, w mojej szkole 95% ludzi przyjechalo w pojedynke, i juz po kilku dniach mieli pelno znajmomych. Ja na twoim miejscu nie jechalbym z nikim. Poznasz mniej ludzi i bedziesz rozmawiala wiecej po polsku zamiast hiszpansku. a to troche bez sensu!
Michal_007 mam pytanie dotyczace zakwaterowania podczas wyjazdu, ktora opcja lepsza wedlug Ciebie: rodzina hiszpanska czy mieszkanie ze współlokatorami?
A która opcja jest lepsza według Ciebie: rodzina polska czy mieszkanie z polskimi współlokatorami?

Prosta sprawa - jak ktoś lubi mieszkać z dorosłymi, lubi nadopiekuńczość i lubi jak na niego krzywo patrzą jak wraca zalany nad ranem to może śmiało mieszkać z rodzinką :)
ja też zastanawiam się nad kursem hiszpańskiego w hiszpanii. właśnie szukam jakichś tanich lotów, ale nic nie mogę znależć, a jak wy dotarliście do hiszpanii???tzn. jakim
środkiem transportu?
A skąd dokąd chcesz lecieć? To Coś zaradzimy. Tylko ze szykuj się raczej na przesiadkę. Ja dotarłam ostatnio z Krakowa przez Londyn do Vitorii (w sumie 80 Euro) a wcześniej do Zaragozy przez Mediolan (koszt - 60 euro). W wakacje oczywiście ceny są duuuużo wyższe.
Polecam stronę www.aena.es, potem wybieramy lotnisko, potem patrzymy dokąd latają samoloty i jakie linie, i szukamy połączenia do tego miasta z Polski.
no wiesz według mnie to lepsze byłoby mieszkanie ze współlokatorami ;) a jaka jest wasza ocena lekcji hiszpanskiego tam na kursie? jak dlugo sie uczyliscie jezyka zanim pojechaliscie na kurs do Hiszpanii?
hej nunaaa
Ja rezerwowałam z norwegian.no mają loty do Malagi i Alicante ale z Warszawy jedynie, chyba że wybierzesz opcje do Barcy se Skyeurope a potem z Barcy do Alicante może na vueling.com bedzie coś. Saludos, a ja zdajsie zwariowałam i jadę do Rondy, Loca loca loca:D Jeśli ktoś był proszę o jakieś wrażenia z miasteczka:D
Farfalinka, mam prosbe, odezwij sie do mnie na maila [email] chcialabym pogadac odnosnie tego wyjazdu z alli. Pozdrowionka :)
Hej Kukey
ja nie jadę na kurs z alli, jadę albo do Malagi albo do Rondy, saludos, jak co podaje gg -3084727
Ajjj...Nicki mi sie pomylily :) Chcialam z AgąES pogadac, bo tez jestem zainteresowana wyjazdem z alli i chce sie zorientowac jak to wyglada i czy warto? Sorry, Farfalinka :)
W takim razie prosba do AgaES - opisz mi troche jak wygladal ten kurs z alli? Warto jechac? Jak sa lekcje prowadzone? Jesli nie chcesz tu pisac, to odezwij sie do mnie na maila - [email] :)
witajcie, ja tez zastanawiam sie nad wyjazdem na jakis kurs w te wakacje , jakby ktos byl zaintersowany moj mail to [email] , pozdrawiam:)
Hej sorki
Dlugo nie zerkalam na ta strone
Odezwe sie na maila tak jak prosilyscie
Buzki
Aga
Hej Nunaa
Co do twoich pytan to nastepujaco
Mieszkalam w apartmencie z 2 Niemkami i Szwedka. Na poczatku nie bylo mi latwo bo one gadaly po niemiecku miedzy soba, ale pozniej wkurzylam sie i powiedzialam im, ze wszystkie jestesmy tu dla nauki hiszpanskiego i pozniej staralysmy sie mowic wszytskie po hiszpanku.Jak ja bylam to nie bylo zadnej Polki oprocz mnie. Byla chyba jedna Czeszka albo Slowaczka w innej grupie.Zajecia masz tylko z Hiszpanskimi profesorami oczywscie, ktorzy jednak sa tak ekspresywni, ze nie problem zrozumiec nawet jak twoj hiszpanki jest slaby. Ja mialam z taka mloda Hiszpanka i bylam muy contenta:-).Zajecia sa tak od 9 do mniej wiecej do 13.30, tzn w zaleznosci ile ustaliscie by bylo przerw.Potem juz masz czas dla siebie w 100%. Wycieczki mozesz wykupic lub nie, ale przez 2 tygodnie troche szkoda nie pojezdzic i zobaczyc inne miejsca.Co do wyzywienia ciezko mi powiedziec. Wiem ze jest taka oocja, ale ja bylam bez wyzywienia. Coz troche na zarelko zeszlo bo czesto sobie robilismy wypady do barow. Wyzywienie to opcja dobra jak ktos jest bardziej domownikiem.
Poza tym Alicante ma lotnisko i dosc spore, tyle ze z Polski jest malo bezposrednich polaczen. Ja lecialam airberlinem z niemiec, ale slyszlam ze sa bezposrednie i tanie loty z warszawy w norwegian
Ok tyle na razie
Ogolniem kurs super. Na pewno najskuteczniejsza metoda nauki jezyka
Czy jest ktos zainteresowany wyjazdem w te wakacje na kurs do Hiszpanii? Jesli jacyś chętni się znajdą zapraszam na maila: [email]
hej!wybieram sie na 4 tyg kurs hiszp do Barcelony do szkoły Barcelona lingua.Mam juz mieszkanie zapewnione ale sama: koszt ok 600 euro za 4 tyg.Wolalabym mieszkac z kims, ale estudia-espana oferuje kilkuosobowe mieszkanie tylko dla osob ktore podrozuja razem, a ja jestem sama wiec mam sama pokoj. daj znac jak by co! moj meil: [email]
hej!!


Ja jade do Malagi na 8 tygodni w polowie lipca :) mam mieszkanie studenckie, skzola to escuela meditteraneo zalatwiona przez Estudia Espana.
Generalnie wyszlo nawet sporo taniej, ale to pewnie dlatego ze jade na troche dlugo. :)
jak cos to pisz do mnie na maila: [email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Kultura i obyczaje

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie