paro i presentation de persona

Temat przeniesiony do archwium.
hej!mam do Ciebie ogromną prośbę,potrzebuję pomocy!Może ktoś zna wie lub ma kogoś ze znajomych kto wie lub moze zapytac o sprawe,którą zaraz zaprezentuję.Byłem dziisaj podpisac paro(Majorka)i wyszły jakies cyrki,dali mi papier"presentation de persona" gdzie niby miałbym przychodzic do biura od 29 grudnia do 19stycznia co jakis czas,powiedziałem,że nie dam rady bo jadę do PL na świeta.Dowiedziałem się,że nie mogę od tak wyjechac musze miec pozwolenie:/dostałem te pozwolenie obowiązuje 14 dni i musze sie stawic 6 stycznia!I potem chyba bede miał ta presentation de persona:/i tutaj pytanie co sie stanie jezeli sie na tym nie stawie,jeżeli w ogóle już sie nie stawię.Jestem załamany Proszę pomóżcie,bede ogromnie zobowiazany!pozdrówki
Nie wolno mówić w INEM, że chcesz wyjechać :) Nie wolno ! Pobierając paro i będąc zarejestrowanym jako bezrobotny teoretycznie masz oczekiwać na propozycję pracy od nich :) Śmieszne , prawda?
......
Po prostu należy się stawiać w wyznaczonych przez nich terminach i podpisywać się. Jeżeli się nie podpiszesz, tracisz prawo do zasiłku, wszystko przepada :(
A co to w ogóle za pytanie jest ? Na jakim ty świecie żyjesz ? Dokładnie TAKIE SAME zasady obowiązują w Polsce i pewnie w całej Europie. A jesli na dodatek pobierasz zasiłek to nawet w Polsce możesz dostać nagły telefon i żądanie stawienia się do Urzędu Pracy. Tylko czekają na pretekst do odebrania ci zasiłku czy statusu bezrobotnego.
Niestety jak się nie stawisz to nie dostaniesz pieniędzy. Więc zmień datę przylotu na wcześniejszą i po prostu idź podpisać. To z cofnięciem wypłaty jest traktowane bardzo serio, oni tylko czekają na taką możliwość.
Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi:)Czyli jeżeli dostałem już 3 razy paro to przepadnie mi tylko te ostatnie czy wiążą się z tym inne konsekwencje?Orientuje się ktoś na czym polega to presentacion de persona?Jeszcze raz dziękuję i życzę wszystkim Wesołych Świąt!
Przepadnie Ci tylko ostatnie. Tzn całkiem możliwe, że Ci wypłacą a potem zażądają zwrotu, w zależności jak ułożą się terminy wypłaty i podbicia demanda de empleo.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia