Polacy w Oviedo

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Od 2 lat mieszkam w Oviedo i zdaje sie , ze kolejne 2 lata tez spedze w Hiszpanii (robie doktorat na wydz. geologii) i niestety jakos dotychczas nie mialam ani okazji ani szczescia spotkac sie z Polakami tam mieszkajacymi. Moze sa organizowane jakies spotkania dla Polonii w okolicach Asturii?

Pozdrawiam serdecznie i licze na odzew.
Nie wiem na ile jest to aktualne, ale jest jakieś stowarzyszenie polskie w Asturias - są na facebooku i jest trochę info na innych stronach - wyszukaj ''NIKE Stowarzyszenie Polaków w Asturii''

Niedaleko, w Langreo, jest też polski sklep: http://www.janpolshop.pl/
bardzo dziekuje za informacje :)
Witam serdecznie,
Pozdrowienia z Birmingham w Anglii. Jestem w trakcie planowania przeprowadzki do Asturii i bardzo bym był wdzięczny za garść informacji z pierwszej ręki od kogoś, kto jest tam na miejscu. Nie będę ukrywał, że głównie interesuje mnie kwestia znalezienia pracy więc bardzo był bym wdzięczny za informacje na temat sytuacji na rynku pracy tam na miejscu. Moja dziewczyna dostała posadę nauczycielki matematyki w szkole pomiędzy Oviedo i Gijon i wraz z początkiem sierpnia przenosimy się z UK do Hiszpanii. Czy ktoś z mieszkających w Asturii mógł by nam doradzić które z tych miast jest lepsze do życia i czy jest jakaś zasadnicza różnica, oprócz tego, że Gijon leży nad możem a Oviedo to stolica regionu?

Pozdrawiam,
M.
Hej arcybiskup,

Być może już się przeprowadziliście, tak czy inaczej polecam Gijon głównie ze względu na dostęp do morza :). Mieszkam w Gijon od 3 lat i jestem bardzo zadowolony, ma wszystkie miejskie wygody typu obiektu sportowe, ścieżki rowerowe, restauracje, życie nocne (pod tym względem może być trochę lepiej w Oviedo), dużo zieleni, jest bezpiecznie, nie ma korków, sklepy, przedszkola, szkoły, itd. itp. W Oviedo raczej podobne warunki, trochę zimniej no i od morza "daleko", ja zakładam klapki, łapię ręcznik i za 2 minuty jestem na plaży :) Generalnie zależy co kto lubi...

Czy szkoła, w której dostała posadę twoja dziewczyna to anglojęzyczna szkoła w Lugones ?
Daj znać na PW, to objaśnię conieco.