Szukam chetnych do wspólnego wyjazdu na stałe z Polski

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Szukam chętnej osoby lub małżeństwa które chcą wyjechać z tego Kraju na stałe i zacząć życie na nowo.
Planuje wyjazd do Valencji w Hiszpanii maksymalnie do końca czerwca br.
Nie wyjeżdżam z Polski na stare lata żeby się dorobić jakiegoś majątku tylko mam na uwadze że za 17 lat dostane emeryture z Zusu 780 zł po 23 latach ciągłej pracy w Polsce , jeśli w ogóle zus będzie miał co wypłacać za kilka lat ?
Druga strona to spokojne życie a nie dorabianie złodziei w białych kołnierzykach czyli skarbówki , zusu i innych krwiopijców. Ciągłe kontrole i szukanie dziury w całym bo każdy przedsiębiorca w Polsce w oczach urzędników to złodziej i oszust i tylko patrzą co by jeszcze nam wymyśleć żeby nas ograbić....
Tu się nie da normalnie żyć i powinienem się zawinąć 20 lat temu ale myślałem że jutro będzie lepiej a jutra tu nie ma
Co rano wstaje i słyszę że od jutra kasy fiskalne dla fryzjerów i szewców ale nie dla notariuszy czy adwokatów co zarabiają po 100 tys miesięcznie potem słyszę a to że podatek od podatku będzie a to że OC droższe że paliwo za tanie i cenę trzeba podnieść w Polsce i tak wkoło więc postanowiłem ze nie dam się już okradać naszemu kochanemu Państwu i wole zostać ewentualnie żebrakiem za granicą niż tak tu żyć dalej.
Z tego wszystkiego przez te lata to tylko udało mi się córce zagwarantować jakieś normalne życie kupiłem jej dom, samochód teraz jest na swoim ma męża niech pracuje na nią a ja muszę zadbać od nowa o siebie ale już nie w Polsce na pewno.
Wiem ze podatki w innych krajach są też i to dużo większe ale sama wiesz że pomimo to stopa życiowa jak masz pracę stabilną lub fach w ręku jest niewspółmierna
Jestem zmęczony życiem w tym kraju i uważam że marnuje tu czas i swoje umiejętności na które poświęciłem majątek i lata pracy.
Ja planuje wyjazd do Hiszpanii ale wiem że z pracą tam jest tam bardzo ciężko nie znając jeszcze języka na dodatek to szanse przeżycia są bardzo małe.
Ale chcę wyjechać z żoną i założyć własny biznes który tu w Polsce prowadziłem przez wiele lat i znam się na tym jak mało kto – są to usługi Groomerskie czyli salon dla psów i kotów - ja jestem groomerem z certyfikatem unijnym i dyplomem w Polsce miałem dwa salony i wiem że te usługi w takim kraju jak Hiszpania są dość dobrze płatne i nieograniczone sezonowością jak w Polsce z uwagi na okres zimowo jesienny.
Mając fach w ręku daje większe szanse na utrzymanie zdecydowanie.
Planuje wyjazd do Valencji lub Alicante bo mam tam osobę która tam mieszka od lat i pomoże mi w załatwianiu wszystkich formalności urzędowych i innych spraw związanych z zamieszkaniem i wynajęciem lokalu pod moją działalność.
Chętnie weźmiemy kogoś z sobą kto myśli podobnie i wspólnie z nami wyjedzie i trochę doinwestuje ten start na obczyźnie bo wspólnie jest raźniej i koszty są mniejsze choćby na początku.
Nie mam zbyt wiele gotówki potrzebnej na przeżycie pierwszych miesięcy i to mnie trochę ogranicza ale kilka tys euro mam i mam również dużo zainwestowane w sprzętach i wyposażeniu całego salonu około 8 tys euro które zabieram z sobą.
Jeśli masz jakiś wkład około 40-50 tys zł możemy ciebie zabrać z nami i spróbować zacząć życie od nowa.
Pracy starczy dla każdego bo planuje przy salonie robić usługi wyprowadzania psów i może przedszkole dla piesków a jeśli uzyskamy dotacje dla nowych firm to także sklep zoologiczny.
Jeśli jesteś zainteresowana to pisz na e-mail [email]
Pozdrawiam Jarek z Beatą
Szukam w Valencji dyspozycyjnej osoby znającej hiszpański

Szukam osoby mieszkającej Valencji z dobrą znajomością języka Hiszpańskiego oraz w miarę możliwości dyspozycyjnej która pomoże w załatwianiu pewnych spraw organizacyjnych tam na miejscu. Bardzo możliwa współpraca na dłuższy okres po założeniu przeze mnie działalności gospodarczej w tym mieście.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt na mój e-mail [email]

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie