hiszpański w Hiszpanii 2010

Temat przeniesiony do archwium.
61-87 z 87
| następna
A czy ktoś może jedzie na kurs do Nerjy,kolo Malagi:)?
Ja nie wiem jeszcze w jakie miejsce chciałabym jechać. Pojadę na pewno na 2 tygodnie w lipcu lub w sierpniu. Może ktoś z was doradziłby mi gdzie warto pojechać?
Hej, jestem zdecydowana na kurs w Maladze ok 17 sierpnia na całe 4 tygodnie. Nigdy nie byłam na takim kursie, więc zależałoby mi na obecności kogoś z Polski, najlepiej jakiejś dziewczyny, która oprócz nauki lubi dobrą zabawę ;p :)
Podaje swój emal i prosze piszcie, zeby jak najszybciej zabookować wspolnie jakis dobry kurs. [email] :) pozdrawiam !!!
Hej, jestem zdecydowana na kurs w Maladze ok 17 sierpnia na całe 4 tygodnie. Nigdy nie byłam na takim kursie, więc zależałoby mi na obecności kogoś z Polski, najlepiej jakiejś dziewczyny, która oprócz nauki lubi dobrą zabawę ;p :)
Podaje swój emal i prosze piszcie, zeby jak najszybciej zabookować wspolnie jakis dobry kurs. [email] :) pozdrawiam !!!
Witam! Jestem zainteresowana kursem hiszpańskeigo w Barcelonie... widzę, że wielką popularnoscia cieszy się firma Estudia Espana, takze pewnie ja wybiorę, bo wydaję sie byc lepiej sprawdzona niz np Quality Course z ktorą chciałam wczesniej pojechać. Teraz moje pytanie, czy Estudia Espana ma swoje biuro tylko w Poznaniu? Jak wygląda kwestia wieku na tego typu wyjazdach? Moze ktos mi to przybliży kto już wczesniej z nimi jechał. jaka jets srednai wieku? Czy w ogole zadowoleni byliście z wyjazdu? Chcialbym jechać w lipcu na 4 tygodnie, ktoś tez sie wtedy wybiera?? jesli tak to do ktorej szkoły? Jade sama, a zawsze raźniej by było chcociazby z kimś w samolocie ( tak, cholernie się boje :) ), tak więc, ejsli ktoś jedzie w lipcu dajcie znać mój email : [email] lub na gadu : 1459091 :)))))
Przeklejam tu posta, ktorego juz umiescilam w innym temacie - na temat kursu w Maladze. Moze komus sie przyda:) ja bylam na kursie intensywnym w maladze i jestem bardzo bardzo zadowolona. super kurs i swietni nauczyciele. szkola jest sredniej wielkosci, wiec wszyscy sie znaja i atmosfera jest na prawde rewelacyjna. szkola ma basen, duzy ogrod i polozona jest 2 minutki od plazy! za darmo mozna uczestniczyc w lekcjach nt. kultury hiszanskiej, organizuja lekcje salsy tez za darmo, wymiany jezykowe, zwiedzanie miasta itd. Malaga jest przesliczna, a ze polozona jest bardzo blisko innych miast w andaluzji, to zwiedzilam jeszcze granada, cordobe, seville i ronde. szkola nazywa sie malaga si - tu masz ich stronke www.malaga-si.es dostalam od nich ostatnio wiadomosc, ze oferuja znizki 40 euro na kursy na tydzien i zakwaterowanie 2x1. Pracuje tam polka w administracji, ktora mi bardzo pomogla i doradzila i jakos mi tak raznej bylo bo pojechalam sama. jak macie jakies pytania, piszcie.
Hej, wybieram sie na kurs prawdopodobnie do Walencji na 3-4 tyg w lipcu,chyba do szkoly Enforex jeszcze nie wybralam ostatecznie, gdyby sie ktos wybieral podaje e-mail [email] z kims z PL razniej ;)
do maggorczy: Hej mam pytanie, jestem zainteresowana kursem aktualnie musze sie tylko zdecydowac na szkołę... Napisalas ze bylas sama na kursie, powiedz mi czy ludzie sa na tyle otwarci zeby nawiazac jakies znajomosci, a co do kwestii mieszkania, to którą wybrałas ? Bede skazana leciec sama i boje sie kogo mi przydzeilą do mieszkania i jak to wszystko bedzie wygladało... :p prosze o odp. mozesz na gg lub maila lub tutaj [gg] e-mail [email]
Michal_oo7 - tak, za pierwszym razem załatwiałam przez Estudia_Espana, dostałam rabat chyba jakoś 10% więc nie dużo no ale zawsze coś ;) Oni załatwiają tylko wpłatę zaliczki, reszte kwoty należy wpłacić bezpośrednio na konto szkoły samemu (przynajmnije w Alicante tak miałam). Są oni tak jakby łącznikiem między Tobą a szkoła, ale jeśli znasz hiszpański (zresztą po angielsku też można napisać) to lepiej samemu się o wszystko dowiadywać bezpośrednio od szkoły. ;)
hej ;) ja wybieram sie na kurs hiszpanskiego do Bracelony na poczatku lipca.. przynajmniej na miesiac;) bylam juz tam dwa lata temu tez na kursie..ale moj hiszpanski nie jest najlepszy dlatego znowu tam jade:) Kocham to miasto!! :) jakby ktos sie tez wybieral to piszcie ;) [email]
ja sie wybieram na poczatku lipca do Barcelony ;) jesli ty tez, pisz :) [email]

besitos
Może ktoś wybiera się do Hiszpanii pod koniec wakacji? Koniec sierpnia/wrzesień? Zastanawiam się nad 3-tygodniowym kursem w Madrycie lub Alicante. Chciałabym pojechać z kimś, bo trochę boję się sama i nie za bardzo wiem jak zabrać się za organizację tego wyjazdu, a to już najwyższa pora :)
Lece do Walencji 29 czerwca,i będę tam ok 2 miesiące wiec jeśli miałby ktoś ochotę sie spotkać, pogadać, pozwiedzać, to piszcie. [email]
ja tez myśle o Hiszpanii ale czy orientujecie sie ile mniej wiecej powinno sie liczyc kasy na przezycie (jedzenie, wieczorna rozrywka, alko)??

jak to u Was było albo jak to aktualnie planujecie?
Hej! Ja niedawno wróciłam z Barcelony, kurs robiłam w szkole Enforex, ale całość formalności załatwiałam przez krakowską szkołę El Abanico. Tak jest generalnie dużo prościej i przyjemniej :) Zresztą szkoła ma do wyboru kursy w całej Hiszpanii (kilka miast i szkół do wyboru) i w Ameryce Łacińskiej. Mają dobre kontakty ze szkołami (sprawdzają je osobiście przed posłaniem tam ludzi, z tego co wiem), w których są kursy, więc jedzie się na zasadzie ze szkoły do szkoły, a nie jakaś taka jednostka porzucona i samotna :), bo jak miałam problemy na miejscu z administracją szkoły barcelońskiej to dzwoniłam do El Abanico i oni to zaraz załatwiali. Mnie się marzy strasznie Malaca Instituto, z którym mają porozumienie, więc najlepiej jechać przez nich, ale póki co zbieram fundusze :). Jak ja jechałam do Barcy, tymi wyjazdami zajmowała się Ula (młoda laska, która generalnie czuje sprawę i jest bardzo pomocna), ale nie wiem kto teraz to robi.
Polecam zajrzeć na ich stronę: http://www.elabanico.pl/
!Nos vemos en España!
Elena, a orientujesz się może czy da radę zapisać się na kurs na miejscu np. dzień wcześniej? Jadę do Barcelony i pomyślałam, że może przed dłuższym wyjazdem wrześniowym przetestuję kurs w Enforex.
Nie wiem. Marne szanse, bo tam o dziwo zamiłowanie do porządku mają :).
Do ludzi którzy jechali z Estudia Espania,na ile przed wyjazdem przysłano wam info gdzie odebrac klucze od mieszkania i jak dostac sie do skzoly?? I jak wyglada wyposazenie takeigo mieszkania?? wsensie czy sa np szklanki :)
Hej
Polecam Alicante na wakacje. Byłam w zeszłym roku na 2 tygodnie. Zapisywałam się w szkole El Abanico w Krakowie a kurs odbywał się w Proyecto Espanol. Bardzo byłam zadowolona z kursu codziennie 3 godziny gramatyki plus 2 godziny konwersacji. Super zakwaterowanie w apartamentach w centrum miasta. Cala impreza kosztowała mnie ok 2000zl plus lot. Na miejscu nie wydaje się dużo bo a Alicante jest znacznie taniej niż w innych tego miejscach np. Barcelona. Powiem jedno nie da się nudzić. Poznałam mnóstwo świetnych ludzi i zobaczyłam wiele ciekawych miejsc ...tak mi się spodobało ze wracam w tym roku i to na 3 tygodnie. 2 tygodnie kursu i tydzień na zwiedzanie z plecakiem. Alicante jest świetnym miejscem wypadowym do Malagii, Grenady, Walencji itd. Jeśli ktoś jest zainteresowany jadę 28 sierpień do 18 wrzesień. Mozna się podłączyć. Ja przeżyłam świetna przygodę w zeszłym roku i czekam na tegoroczna. Jak coś to mój mail [email] Znam tez osobę kontaktowa z El Abanico tu w Krakowie, która zajmie się wami profesjonalnie i powie wam wszystko o wyjeździe.
Czesc, pozdrawiam, ja bylam juz 2 razy z Estudia Espania (: i bylam bardzo zadowolona, tez na poczatku mialam watpliwosci jak to bedzie, bo jechalam sama ale na szczescie zupelnie nie bylo o co sie martwic. Za pierwszym razem odebralam klucze z restauracji, ktora znajdowala sie w poblizu mieszkania (bo bylo stosunkowo pozno jak dolecialam),a za drugim razem czekali na mnie mieszkaniu, takze wszystko bylo ok, nie mialam problemu z dostaniem sie do mieszkania, w ktorym bylo wszystko (w kuchni i lazience tez (: )
a kiedy otrzymałas informcaje gdzie odebrac klucze?? ja lece jutro i nadal nic nie wiem bo nikt z Estudia espania mi nie odpisuje, troche sie stresuje tym faktem
po przylocie zazwyczaj jedzie sie do szkoly i tam ci wszystko dadza, no chyba ze miales wczesniej zamowiony transport z lotniska to wtedy od razu zawioza cie do miejsca zamieszkania :)
dokladnie, jak sie bardzo denerwujesz i masz przylot w nocy, to napisz maila jeszcze raz, ze jutro jedziesz i Ci pewnie odpisza, a jak masz przylot w ciagu dnia, to pewnie tam ktos bedzie na miejscu czekal, bo inni kursanci tez przyjezdzaja z reguly w ten sam dzien, bez obaw
no z nimi jest fajnie, a co do jechania z kims, to powiem ci szczerze, ze najlepiej samemu, bo wtedy naprawde cwiczysz jezyk, jak sie jedzie z kims z Polski, to sie zaraz rozmawia po polsku i to bez sensu, bo jak juz sie placi za kurs jezyka to najlepiej korzystac z kazdej chwilki, zeby tylko go szkolic,no i jak jedzie sie samemu to latwiej tez nawiazywac nowe kontakty z innymi
dzieki wielkie za info troszke sie uspokoilam :)) jak wroce to podziele sie wrazeniami napewno :)
hej jeżeli jeszcze nie poleciałaś to możemy wybrać się razem. Myślę, że Alicante będzie ok, a szkoła to najlepiej wychodzi z estudia espana. Planuje wylot początek września do dogadania oczywiście okres (2-3 tygodnie) bardziej 3;). Pozdrawiam jak coś to pisz [email]
Hejka napisałem na gg jak jeszcze nie wyjechałaś to myślę że wspólnymi siłami uda się coś zorganizować pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.
61-87 z 87
| następna

 »

Brak wkładu własnego