praca huelva truskawki 4

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 9714
Życzę wszystkim jak najlepiej i osobiście nie miałem do czynienia z tym całym Mariem. Pamiętam jedynie z forum że w poprzednim roku nie wszystkie dziewczyny się doczekały obiecanego, organizowanego przez niego wyjazdu. Brak informacji, nie odbierał telefonów itd. Poczytaj w truskawkach 3.
a co z paniami które dał na rezerwowych?Bo jak bedzie dzwonił to kazał mówic kto z kim chce jechac,a ja akórat mam dwie panie które sa na tej liscie.Czy ktos cos wie na ten temat.
bylam przez maria na winogronachw tym roku to powiem tylko tyle ze duzo zamieszania zrobil z kasa za autobus musialysmy placic po 2 razy niektorzy 3 razy takze potem rozplynal sie w powietrzu mam nadzieje ze wszystko bedzie ok bo u nas dziewczyny zglaszaly sprawe do guardii
Moze ktos sie orietuje mniej wiecej kiedy zaczynaja sie wyjazdy do hiszpaii na zbiór truskawek?
Już się zaczęły. Nie wiem z jakiego kraju, ale widziałem dzisiaj autobus z ludźmi, którzy przyjechali do pracy.
dzieki za odpowiedz,bo jade pierwszy raz i siedze jak na szpilkach.To ok 10 lutego mozna sie spodziewac telefonu? to w sumie tez zalezy od pogody,ale jesli sie juz po malu zjezdzaja to po mału sie zaczyna.
Do Eryki 30. Witam czy juz jestes gotowa na wyjazd?
witaj.jeszcze sie nie pakowalam mysle ze nie zajmie mi to duzo czasu.A ty spakowalas sie?
do.Marceli27.moje [gg] .gdybys miala jakies informacje lub chcialabys pogadac.
do Eryki30.Tez narazie nie jestem spakowana. nie wiem czy mam sie nastawiac na to ze pojade, bo narobie sobie checi i sie spakuje a okaze sie ze nie załapałam
do Marceli27. mysle ze pojedziemy napewno.wczesniej tez mialam podobne mysli jak ty ale poczytalam troche to forum i teraz wydaje mi sie ze skoro mamy umowy to pojedziemy.
troche mam watpliwosci,bo wypowiwdali sie ze w tamtym roku dziewczyny nie pojechały i tez były u maria. widze ze mnie znalazłas na nk? zaraz sie domysliłam ze to ty po miejscowosci w której mieszkasz.
niewiedzialam ze trafilam.ale nie pamietam cie ze spotkania.
Ktoś pytał czy ubezpieczacie się dodatkowo na wyjazd do Hiszpanii.
Ja nigdy o tym nie pomyślałem.
Do Eryki30. Nie martw sie ja tez nikogo nie pamietam, za duzo było na raz wszystkiego zeby wszystko spamietac.
Ja to wogóle pierwsze słysze żeby były jakieś ubezpieczenia. Ale to jest dobra rzecz i moze sie przydac w kazdej sytuacji.
Chcialam zapytac czy na spotkaniu mowia o tym ze trzeba oplacac SEGURIDAD SOCIAL?Co sie okazuje ze dziewczyny ktore jezdza od ilus tam lat od jakiegos czasu placa /to jest obowiazkowe/,ale z poprzednich lat narosly zaleglosci.Tego nikt Wam nie podaruje i predzej czy pozniej splacic trzeba.czasami jest to 300E a czasami kwota siega 1000E .Dobrze by bylo by wypowiedzialy sie te ktore od lat jezdza jak rozwiazaly swoje zadluzenie. /wiem ze wiekszosc juz jest w pracy /ale moze jest ktos jeszcze.Mysle ze z tym fantem trzeba cos zrobic .moje [gg] .Pozdrawiam
witajcie!czy ktos wie jak tam truskawki dojrzewaja juz?
Ale na spotkaniu w rzeszowie Mario mowił, żebyśmy sobie wykupiły dodatkowe ubezpieczenie NW. Nikt z Was nie wykupuje takiego ubezpieczenia? A jak się stanie coś poważnego to co wtedy robicie???
Możesz wykupić to NW, to na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże.
Co do opłacania ubezpieczenia społecznego to oczywiście jest obowiązkowe i nie życzę nikomu, żeby znalazł się po jakimś nieszczęśliwym zdarzeniu u lekarza, a okazałoby się że nie płaci ubezpieczenia społecznego. Nie wiem jakie są procedury wtedy. Może powiedzą "sorry", a może koszty opieki zdrowotnej sięgają wtedy pod niebiosa. Równie dobrze może okazać się że zadłużenie Seguridad Social ściągnie z konta w najmniej odpowiednim momencie i zabraknie na czynsz, albo na bilet do Polski.
Jeżeli przyjeżdżamy do pracy w Hiszpanii to automatycznie zgadzamy się na panujące tu zasady. Opłacanie Seg. Soc. jest obowiązkiem pracownika, nie pracodawcy. Ten drugi powinien poinformować o tym, to fakt. Można opłacać samemu co miesiąc, albo wypełnić dokumenty i będą pobierać ubezpieczenie automatycznie co miesiąc. Jeżeli sami nie robicie przelewów za w/w, a ostatniego dnia każdego nie znika wam z konta kwota (obecnie zależna od ilości przepracowanych dni) to znaczy że trzeba się tym zainteresować. Według obecnych przepisów nie płacimy Seg.Soc. jezeli w miesiącu przepracujemy 24 i więcej "dniówek". (albo ponad 24, hmmm.. może ktoś wie na 100%).
witam!jak mozna sie zalapac na zbiory truskawek?czy jest duzo pracy i ile za to placa?
Tak z grubsza po odliczeniu podatków 34-35 euro dziennie za 7 godzin w pracy, w tym 30min przerwy, za którą nie jest płacone, więc powyższa stawka jest za 6:30 godzin pracy. Plus ewentualne nadgodziny.

Co do załapania się, boje się że jest już za późno w tym roku.
Proponuje poszukać pracy w Niemczech, tam zaczyna się kwiecień-maj (jakoś tak?!).
w hiszpni jest kryzys z praca i ciezko cos znalesc,ja jestem tu prawie 4 lata i juz dlugo szukam pracy ale nic lipa ciezko z praca na budowiei ogolnie
Jestes tego pewien ze sie nie placi ?To chyba niemozliwe,przeciez kiedy jest wysyp pracujesz na okraglo //lacznie z niedziela//nie sadze by wtedy ktos podarowal seg.soc.. Zreszta w takim ukladzie kazdy by wolal pracowac wiecej i nie placic. Mnie bardziej chodzilo o zalegle. Jezdzilam w poprzednich latach 2[tel], wtedy bylo wszystko na wariackich papierach ,nikt nieczego nie wiedzial.Chyba od 2003 r.bylo wiadomo ze placic trzeba ,jedni placili , ale wiekszosc nie. stad sa zaleglosci.Mysle ze wiekszosc osob w dalszym ciagu na z tym problem .Myslalm ze wiesz cos konkretnie .Gdzie sie udac i co zrobic ,by to zalatwic. Jak sprawdzic zadluzenie.
Socjal trzeba płacić nawet jak pracujesz jeden dzień. W poprzednich latach rzeczywiscie było sporo zamieszania z nim. Raz pobierał nam szef i płacił, w jednym roku powiedział, że nie trzeba płacić , w innych latach ze trzeba ale samemu ma sie wpłacac.Pamietam dostawałysmy takie książeczki i płaciłyśmy.
W zeszłym roku był w tv reportaż własnie o zadłuzonych polkach.Wypowiadał się jakiś urzednik, że zaległy socjal trzeba zapłacic, ze predzej czy pózniej oni go ściagną czy tutaj czy w polsce.zaznaczył, że są otwarci na wszystkie propozycje anulowania odestek, które czasami przekraczają kwote zadłużenia.

Jeżeli ktos się wybiera do hiszpanii do pracy poprosić szefa zeby się tym zajął , znam szefów co płacili za dziewczyny a potem po troszku im sciagał. Mozna jechac samemu , napisac pismo z prośba o anulowanie odsetek i rozłozenia spłaty w ratach, podobno rozkładaja nawet na 10 lat.
Nie wiem jak w sytułacji jak jestesmy w Polsce ..... gdzie zwrócić sie o pomoc czy czekać , ale mysle ze predzej czy pozniej dogadają się i będa ściagac z polskiego konta, albo wynajmą firme windykacyjną
Płaccie seguro!Ja nie placilam przez kilka lat i w końcu mnie dorwali!!! Sami mi ściągali na raty.
witajcie!jade po raz pierwszy na zbior truskawek.na spotkaniu przedstawiciel hiszpanski "mario" mowił o tym ze beda nam pobierali 80euro miesiecznie,a od marca ma wejsc przepis ze pracownik bedzie płacił 40euro a reszte pracodawca,tylko nie wiadomo czy to przejdzie.teraz nie wiem czy to jest to ubezpieczenie o którym wy piszecie,czy jeszcze jest inne?
Odnośnie zaległego też coś wiem. Zmieniałem konto bankowe i nowy numer przekazałem księgowemu aby zmienił dane do przelewu wypłaty i aby zajął się zmianą numeru konta dla automatycznego pobierania Seguridad Social. Z tym drugim coś mu nie wyszło i po jakimś czasie musiałem sam się tym zająć. W tym celu uderzamy do oddziału Seg.Soc. zajmującego się zadłużeniami i tam dowiadujemy się jakie jest nasze zadłużenie. Ustalamy sposób płatności (raty, lub jednorazowo), dostajemy wydruk do przelewu i działamy. Ja chciałem załatwić wszystko w jeden dzień (bez samochodu ani rusz) więc zapłaciłem moje 330 euro jednorazowo. Można zapłacić w każdym banku, w Santander jest bez prowizji. Po dwóch dniach można już zadziałać w celu otrzymania zaświadczenia o nie zaleganiu z płatnościami.
witam czy wiadomo cos na temat wyjazdow?jak tam pogoda?
Dziweczyny spokojnie,przyjdzie czas i wyjedziecie.Uwierz cie mi naprawde jest jeszcze malo owocow ja pracuje na bardzo duzej fince i pracy mamy bardzo malo,3,albo 4 dni w tygodniu...
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 9714

« 

Egzaminy

 »

Brak wkładu własnego