LO im. Cervantesa!! proszę o info;))

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 212
poprzednia |
W przyszlym roku zamierzam się tam wybrać:)) Chcę dostać się do klasy czteroletniej tzw. hiszpańskiej! Chcialabym poznać opinię absolwentów i obecnych uczniów tej klasy(ewentualnie innych klas). Jacy ludzie się tam uczą? Czy to prawda że jest tam bardzo wysoki poziom i trzeba non stop zakuwać?? Czy trudno bylo się wam tam dostać? Proszę o opinię;) To dla mnie b. ważne. Z góry dzięki...
próbujesz się czegoś o tej szkole dowiedzieć zupełnie jak ja :) :) :) mnie też interesuje ta szkoła i taka klasa :)
... Ktory juz raz to przerabiamy?
ucze sie w dwujezycznej trzeci rok. Poziom nauczania hiszpanskiego generalnie jest ok, ale wszystko zalezy od naucycieli na jakich trafisz, a jest ich mnostwo i sa bardzo rozni, praktycznie co roku sa jacys nowi. Klasa O ma hiszpanski z 4-5 nauczycielami z ktorych polowa jest hiszpanami, a poza tym lacine i niewiele wiecej przedmiotow. Zeby zdac z hiszpanskiego musisz miec co najmniej 3. Byl to najpiekniejszy i najbardziej chilloutowy rok w moim zyciu. W klasie 1 dochodza wszystkie przedmioty i jeszcze te z wykladowym hiszpanskim, jest straszne zamieszanie i szok dla ludzi bo nagle trzeba zaczac cos robic. To w jakim stopniu opanujesz jezyk zalezy od twojego talentu i zaangazowania, ta klasa po prostu daje ci mozliwosc nauczenia sie go perfekt, ale nie bez wysilku. Nie tzeba non stop zakuwac, chyba ze sie ma ambicje na cos wiecej niz zaliczenie. Po tej klasie chyba najlatwiej zdawac na jakas filologie albo lingwistyke albo cos zwiazanego z historia, ale w praktyce ludzie z tej klasy ida na wszystkie kierunki i sie dostaja. przynajmniej do tej pory tak bylo...

Poza tym klasa jest uwazana za elitarna, jak jakis oficjalny gosc, poeta czy inny artysta przyjezdza do szkoly to glownie do klas H. Chamstwa i dresiarstwa u nas nie ma.

Zeby sie dostac trzeba zaliczyc test predyspozycji, jesli sie nadajesz do tej klasy to bedzie dla Ciebie bardzo latwy, jesli sie nie nadajesz to go nie zaliczysz i tak bedzie lepiej dla Ciebie. Nie wiem czy sie trudno dostac. Nie ma jakichs progow, to zalezy od liczby chetnych w kazdym roku, przyjmuja najlepsze 30-32 osoby.
A czy są tam tzw. "różowe panienki" nie wiem czy wiesz o co mi chodzi... a jak jest z tym obozem integracyjnym? podobalo ci się?
Nieeee rózowych raczej nie ma... Zanczy jakby dobrze szukać to jakaś się na pewno znajdzie ale generalnie nie. Za to jest mnóstwo wylansowanych, i sporo alternatywnych i pseudoalternatywnych.

pozdrawiam z czytelni mojej boskiej^^ szkoły.(Mamy internet, a co!)
ok dziękuje ci bardzo za wszystkie informacje;*
no ja wlasnie tez chce isc za pol roku do 4 letniego lo i mam problemo... wiem ze w wawie sa 2 szkoly z takimi klasami ktore by mi odpowiadaly... Cervantes i Jose Marti... Jak czytalam opinie Marti to byly podzielone - niektorzy wychwalali a inni mowili ze beznadzieja... a o Cervantesie wszystkie sa takie same - niby dobre ale bez przekonania... -.-' dzis patrzylam w jakiejs gazecie i dowiedzialam sie ze Jose w tym roku jest 20 a Cervantes dopiero 30...

jakby komus z cervantesa (ew z Jose) chcialo sie ze mna pogadac o tej szkole to bardzo prosze - 8899597 gg... bede baaaardzo wdzieczna :))))
To rzeczywiście podobnie jak ja:) Z tym, że ja nie zastanawiam sie nad wyborem- u mnie Cerv. stoi o wieeele wyżej. Bardzo chcialabym tam isc... A ten ranking to byl w Perspektywach;)))
*ranking Perspektyw nie bierze pod uwage tych co studiuja na ASP albo w Hiszpanii
*miejcse w rankingu zalezy od rocznika, na przyklad moj rocznik jest tak leniwy ze w rankingu za 2 lata CRV pewnie bedzie gdzies na szarym koncu... natomiast kadra nauczycielska praktycznie sie u nas nie mienia, moze jakies pojedyncze osoby ale wiekszosc jest od lat ta sama.
*Jose Marti jest ogolnie przed CRV ale to nie jest przeciez ranking klas dwujezycznych tylko szkol, nasza sekcja jest pierwsza w polsce i najbardziej sprawdzona, ale czy najlepsza to nie mnie oceniac...
W każdym razie, zapraszam na Perspektywy w hali EXPO XXI, na zebranie (w marcu) i na dzień otwarty - gdzies w srodku kwietnia (jak będę wiedziała kiedy to jest to napiszę, ale ja generalnie nie jestem zbyt dobrze poinformmowana...)
na pewno przyjdę;*
a czego dotyczy ten test predyspozycji? Czy obejmuje on program gimnazjum czy jest to test z jezyka hiszpańskiego? Na czym on polega?
to jest test sprawdzający Twoje predyspozycje do nauki języków
pisze się to po polsku, ja sama robiłam już pare i powiem że różne wyniki miałam, chociaż raz zdarzyło się 90% :P
Carmen a możesz mi powiedzieć coś blizej o tych zadaniach?
http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,53760,2010033.html

spróbuj to rozwiązać to sama się przekonasz :)
powodzenia :)
Ja tak naprawde to tym testem martwię się najmniej... egzamin to jest koszmar... zwlaszcza kiedy się jest typową humanistką jak ja i trzeba mimo to rozwiazywać zadania z fizyki na przyklad;((
Spotkanie informacyjne: 8 marca, godz.18
Dzień otwarty: 19 kwietnia, 8.30-14.30
Moderna to zupełnie jak ja! i wiem na pewno, ze na matmie itp się wyłożę...najśmieszniejsze jest to, że raz z egzaminu próbnego z części humanistycznej, bez jakiejś specjalnej nauki miałam 40 punktów, ale nie wspomnę o punktach z matmy (nie zrobię sobie obciachu) :P
a czy ktoś w ogóle wie, od jakiego progu, od jakiej ilości punktów, przyjmują do klasy dwujęzycznej??
W 2006 do klasy ,,hiszpańskiej" czteroletniej przyjmowali z wynikiem punktowym od 203 pkt. na 300 pkt. Najwyższy wynik to 252 pkt. Te informacje są ze strony www.egzaminy.edu.pl. Chyba są wiarygodne jak sądzicie?
Aha i bylam na tych targach salonie edukacyjnym Perspektyw... Cervantes się nie popisal zupelnie mial bardzo slabe stoisko. Malo się dowiedzialam niestety;( Nie warto tam bylo zaglądać.
ja też tam byłam, i rzeczywiście tak jakoś skromnie było...:)
To szkoda że nie wpadłyście w czwartek na stoisko Ambasady, ja tam siedziałam^^
Mam jeszcze jedno pytanie! Czy w klasach jest mniej więcej po równo chlopców i dziewczyn czy może raczej z przewagą tych ostatnich? Bo jak bylam na spotkaniu to praktycznie byly same dziewczyny...A dla mnie to istotnie bo nie chce chodzić do żeńskiej szkoly;))
A mogłabyś napisać jeszcze, czy to prawda, że w tym liceum przedmioty ścisłe są na makabrycznym poziomie? Czy dobre jest przygotowanie do matury?
A ja mam pytanie, jak dużo osób z klasy dwujęzycznej wcześniej uczyło się hiszpańskiego?
Czy są jakieś fakultety, konsultacje, czy coś takiego, że da się nauczyć do matury na przykład z chemii?
Na jakie studia idą osoby po tej klasie?
Czy dziewczyn i chłopaków jest po równo, czy dziewczyn jest więcej?
to nie ma najmniejszego znaczenia czy ktos sie uczyl, czy nie. poziom szybko sie wyrownuje. na fakultety z chemii nie ma co liczyc, matura ponadpodstawowa z tego przedmiotu po klasie dwujezycznej nie jest najlepszym pomyslem, chyba, ze bedziesz systematycznie uczyla sie sama.moze biol-chem z hiszpanskim?

przewiduje, ze wybieraja sie na wszelkie lingwistyki i filologie m.in. z racji dogodnego przelicznika(dwujezyczna matura), prawo, stosunki miedzynarodowe, psycholgie, historie sztuki, kulturoznawstwo, filozofie. niektorzy wybieraja wyjazd na studia do hiszpanii(otwarty wstep na uczelnie).
Dzięki za odpowiedz :) Myślisz, ze nie ma sensu, jak chce chemie? No dobra trudno.. moze jednak jakis bio-chem..
jesli chemia cie interesuje i wiazesz z nia przyszlosc, to bedziesz zalowala, ze twojego ulubionego przedmiotu brakuje w dostatecznej liczbie godzin w planie albo jest nauczany na slabym poziomie.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 212
poprzednia |

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie