Jak zie zyje Polakom w Hiszpanii?

Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 287
ja wiem jedno, że przyjeżdżając tutaj i przyglądając się przeciętnym ludziom i niewykształconym i wykształconym wyzbyłam się wszelkich narodowych kompleksów. Takich szowinistów jak Hiszpanie nie pobiją chyba nawet Angole. Hiszpania jest najpiękniejsza bo turyści przyjeżdżają, dieta śródziemnomorska najzdrowsza bo żyją po 100lat, klimat jest najlepszy bo ciepło, najlepszy, najszybszy, najpiekniejszy samochód SEAT IBIZA i to koniecznie biały...oczywiście wszsytkie te atuty natychmiast można obalić bo ten szowinizm wynika z tego, ze nigdzie nie byli (poza Francją na robotach) i niczego nie widzieli.
W tym roku w wakacje gościliśmy w Polsce dwóch Hiszpanów. Szczęki do tej pory mają "poopadane" z zachwytu. Mówią, że to wycieczka ich życia. Jeden z nich nigdy nie był za granicą ale drugi objechał już kawał Europy i obaj zgodnie twierdzą, że to co zobaczyli przeszło ich najśmielsze oczekiwania.
czesc na c/rull jest szkola dla doroslych. jaest bardzo tania ale trudno sie dostac( wielu chetnych ) kurs zaczyna sie w lutym i poczatek stycznia to dobry okres aby sie zapisac
p.s.
to jest rejon barrio gotico samo centrum barcelony.
hej,przez przypadek zobaczylam ze studiowalas na Erazmusie w Jaen,ja sie tam wybieram we wrzesniu na pol roku,rowniez na Erasmusa,czy moglabys udzielic mi jakichs wskazowek,rad ,m.in. co do znalezienia mieszkania,kosztow,gdzie szukac pracy,zalezy mi zeby pracowac a wiem ze nadal Hiszpania ma okres przejsciowy dla Polakow.
to jest moj Skype -ewelinazinczuk i numer [gg] ,e-mail [email]
za wszelkie informacje bylabym bardzo wdzieczna
pozdrawiam
Monika Barna, przeczytalam Twoje wpisy na tym forum i zgadzam sie z Toba calkowicie , ze ktos powinien informowac nie tylko o rozowych stronach emigracji do innego kraju. W bardzo inteligentny i realny sposob ujelas ten temat! Spodobalo mi sie to o czym pisalas i ze chcialo Ci sie poswiecic tyle czasu na to. :) W ogole to dziekuje Ci za tyle danych i informacji.
Mieszkam od 1998 roku w Holandii , mam podwojne obywatelstwo , wiec wiem i rozumiem co to znaczy emigracja i ze w kazdym panstwie sa plusy i minusy.
Hiszpania zaczelam sie interesowac od niedawna z powodow osobistych.
Dziekuje za mile slowa, i pozdrawiam :-)
Odradzam Ci Madryt, Barcelonę i inne duże miasta. Polecam Majorkę, Islas Canarias, Lub Ceutę. Wiem coś o tym, mieszkałem tam prawie sześć lat. Pozdrawiam.
Monika, ja tez Cie serdecznie pozdrawiam w Mikolajki! :)
powiedzcie mi coso pracy i watunkach mieszklanych w tarifie chciałbym tam pojechac do pracy ale nie wiem czy ja łatwo znajde i chce sie dowieidzec czegos wiecej otym miescie piszcie na [gg] pilne !! z góry dzieki
###################################
###Cześć chłopie!!!!######################
###Masz styl, i widzę, że chcesz tam pojechać taryfą!!!
###Powodzenia!!!#######################
###################################
Bez urazy:)
Jesli chodzi o zarobki w innych krajach to nie jest to takie proste jak sie wydaje.Otoz sam dochod to jeszcze nie wszystko,liczy sie procent tych dochodow wydawany na obowiazkowe oplaty.ja moge powiedziec jak jest W Irlandii bo mieszkam tu 2 i pol roku.Otoz zarobki sa wysokie ,min €1200 na mies. ale wynajecie mieszkania lub zazwyczaj domu bo tu nie ma budownictwa wielopietrowego jak na kontynencie,stanowi kwote od €750 mies wzwyz.Stanowi to wiec ponad 60% pensji a to tylko poczatek.Dla porownania w Hiszpanii za normalne mieszkanie placi sie ok €400 co stanowi 40% dochodow jesli przyjac place €1000.To czyni duza roznice biorac pod uwage,ze w Irlandii Polak zazwyczaj nie zarabia wiecej niz najnizsza krajowa.

Osobna kwestia sa niematerialne warunki zycia i tutaj prosze,nie marudzcie tak bo w innych krajach tez sa plusy i minusy.W Irlandii na przyklad ludzie sa moze bardziej otwarci na obcokrajowcow,ale tez nie maja bladego pojecia gdzie lezy Polska.Dla nich to wszystko Rosja.To jest efektem przedewszystkim systemu ksztalcenia w szkolach podstawowych w calej zachodniej Europie,gdzie wiedza ogolna jest sprowadzona do poziomu duzo nizszego niz w Polsce.
Zgadzam sie w 100% z tym co mowi MonikaBarna i podzielam poglady.Nie widzialem jeszcze tak obiektywnych i wyczerpujacych informacji na temat emigracji na zadnym forum.Jakiekolwiek epitety czy zle interpretacje sa tylko dowodem na ludzka jadowitosc i wybiorcze traktownie tego co mowisz i piszesz.
Chetnie wymienilbym pare zdan z Toba na GG,moj numer to 3877126.

Pozdrawiam serdecznie.
Marek
Czesc! Czy ktos z was mieszka moze w regionie Murcii? Jak wam sie podoba? Pozdrawiam.
Oj Marek, dzieki za mile slowa i sorry za zwloke w odpowiedzi, strasznie dawno tu nie zagladalam. Oczywiscie ze mozemy pogadac. Moje GG to 4350072. Dziekuje raz jeszcze. Pozdrawiam.
WItam a jest moze ktos kto mieskz ana wybrzezu np. wlaencja i okolice?1Bradzo ta czesc mnei inteesuje no jescze wyspy iMajorka i Ibiza.Jak mozna zlaesc tam prace i czy jest drogei zycie.Heh gdzie jest tanie.Pozdrawiam wsyztskich mieskzancow Hiszpani i wzolennikow tego kraju. Jest przepiekny .:)))))))
Mozesz sie ze mna w jakis sposob skontaktowac.Nosimy takei same nazwiska wiem ze to smieszne ale nasze nazwisko jest bardzo zadnkie.Nie musimy byc spokrewnione.Ale prosze o kontakt [email]
Hej.
Przeczytałam na forum twoją historię. Ja też od dwóch miesięcy mieszkam w Katalonii, w Benicassim (Castello). Też z chłopakiem, dla którego przeprowadziłam się tutaj. Uczę się języka. Chcę założyć tutaj rodzinę. Po mału myślę o pracy.
Napisz, jeśli masz czas i ochotę: [email]
Pozdrowienia. Kasia
ja mieszkam...całkiem znośnie mi się ostatnio mieszka, chociaż gdybym miała jeszcze raz wybierać to Andaluzja, tylko Andaluzja...
a co to za gamoń szewc przez "f" napisał hihihi
proszę o wybaczenie. Targana emocjami, żyjąca na emigracji ja zapominać polska mowa...
No ja się nie spotkałam z jakąkolwiek nienawiścią czy upszedzeniem w stosunku do Polaków... baaa nawet wiem , że Hiszpanie bardzo cenią sobie Polaków... i Polki oczywiście ;P hehe nie wiem jak jest w innych rejonach Hiszpanii ale w Katalonii miło się mieszka :)
Jednak mają uprzedzenia do Niemców... :)

BeSoS :)
Wikulka , jak to jest z tymi truskawkami? ja właśnie myslę o takiej pracy. Od maja podobno otwarta droga(legalnie). Możesz polecić sprawdzone osoby i miejsce które pomogłyby mi w podjęciu takiej pracy? Nie wiem gdzie i do kogo się udać . Jak możesz się odezwać, to zapraszam na [gg] lub e-mail: [email]

z góry dzięki
Moze pytanie zabrzmi tendencyjnie..:), ale jaka jest szansa znaleźć pracę w Hiszpanii, jeżeli stosuje sie strategię ' w ciemno"...:) Mam na mysli poludniowe wybrzeze.. Mam na mysli prace w reatauracji, na bazarku, ale raczej nie w 'zbieractwie":)

I ile kosztuje zakwaterowanie, te w miarę najtansze, no, ale cywilizowane ..
Odnosnie Majorki, to czy Polacy moga tam teraz legalnie pracowac??bo nie za abrdzo sie orientuje(zasady te same co w hiszpanni)..i czy latwo znaleź cpracę, bo nawet byłabym zainteresowana, wraz z przyjaciolka

z gory bardzo dziekuję z pomoc:)
Marto dlaczego nie zobaczyłem tego wpisu zanim wydałem 700zl, a dla mnie to kupa forsy, na kurs hiszpanskiego.Moje marzenia legły w gruzach.
A jak jest w Hiszpanii ze znajomością angielskiego? Ja byłem tylko w skandynawii (szwecja, norwegia) i przez dwa miesiące a z racji pracy spotykałem setki osób może z 5 nie rozumiało angielskiego.myślałem że to standard na całym "zachodzie".z tego co piszesz to za kilkanaście lat przgonimy tych leniów i narcyzów gospodarczo po prostu z racji mentalności
Jesli w Hiszpanii mozna legalnie to na Majorce tez, dlaczego mialoby byc inaczej?Jestem pare miesiecy juz naMajorce i z praca jak wszedzie,na ulicy nie lezy, trzeba troche sie wisilic zeby cos dobrego znalesc a najlepiej to jak ma sie dobre znajomosci, bez znajomosci ciezko, najlepiej znac ang, niemiecki no i dobrze by bylo hiszpanski przy okazji, chociaz w stopniu komunikatywnym,pracy w barach i hotelach na wakacje sporo ale tez duzo zalezy od szczescia,znam osoby co w tydzien znalazly prace ale tez sporo co przez 2-3 miesiace nic znalesc nie moze,powodzenia,pozdrawiam
mam zamiar za rok wybrać sie na pracę sezonową , jakie są ogólne warunki odnośnie zarobków , zakwaterowania , czy warto ,po przeczytaniu uwag na temat hiszpanii mina mi zrzedła
Mnie interesuje przeprowadzka na Majorkę zaraz po studiach:)Chciałabym kupić tam jakiś mały dom i nieco ziemi żeby hodować roslinki:)Jak myślisz?-będzie trudno?Czy to o czym marzę jest choć trochę realne?jakie tam wogóle są ceny nieruchomości??
czesc barbella hiszpanie sa wspaniali naprawda mieszkalemipracowalem blisko barcy w miasteczku rubi 30 min.od barcy zycze naszym rodakom tej zyczliwosci i usmiechu na buzi jaka maja tamci ludzie jak jedziesz to sie pzrekonasz
czesc barbella hiszpanie sa wspaniali naprawda mieszkalemipracowalem blisko barcy w miasteczku rubi 30 min.od barcy zycze naszym rodakom tej zyczliwosci i usmiechu na buzi jaka maja tamci ludzie jak jedziesz to sie pzrekonasz
Zgadzam sie w zupelnosci z Twoja wypowiedzia! Jestem tu juz 7 miesiac, jestem tu z programu Erasmus! I w zyciu nie moglabym tu zostac na stale!
Wakcje w Hiszpani TAK lecz mieszkac na stale NIGDY W ZYCIU!
POZDRAWIAM SERDECZNIE.OLE!!!
Czy Hiszpanie dalej notorycznie męczą byki, czy to już tylko zaszłość, bądź tylko atrakcja turystyczna???
Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 287

 »

Szkoły językowe