praca huelva truskawki 2

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 1280
A co z zachodniopomorskim??????
czy wiadomo juz co z rezerwa z katowic?
a co z pomorskim nabor II luty czy to prawda ze nie mamy jeszcze numerow
jak jest wyzej napisane. najpierw wyjezdza lista podstawowa, a potem jak sama nazwa mowi REZERWA. wszystkie panie pojedziecie. a olsztyn, tak jak reszta musi czekac na numery.
a moze wiem Pan do kiedy bede te wyjazdy? czy mozliwe jest ze rezerwa pojedzie w polowie kwietnia? czy macie Panstwo info do kiedy hiszpanie beda chcieli polki do pracy?
nic nei wiemy na razie na temat rezerwy. najpierw musza wyjechac panie z listy podstawowej. prosze czytac uwaznie, zeby nie pisac tego samego po dwa razy. wszystko zalezy od zapotrzebowania.
dziekuje za odpowiedz mam jeszcze tylko jedno male pytanie czy w korporacji asaja jest jakis polski opiekun chodzi mi o numer telefonu do tej osoby ,w WUP pani mowi ze rezerwa pojedzie razem ze wszystimi ze taka dostala informacje z asaja,Pan mowi ze dopiero na koncu, wszedzie rezerwa wyjechala z grupa podstawowa dlatego pytam bo my mamy juz naprawde pomieszane w glowach i prosze sie nie dziwic ze mamy czasami glupie pytania ale zalezy nam na wyjezdzie nie mamy tutaj pracy jest nam ciezko zwlaszcza patrzac na nasze dzieci ktore czekaja bardziej na ten wyjazd niz my
jezeli bylaby mozliwosc dostania tego numeru to bardzo bylabym wdzieczna moj @ [email]
ten watek skopiowalam z mojego forum troszke Wam dodam otuchy wytrzymajcie jeszcze troszke dziewczyny i wszystkie pojedziemy pisalam nie raz ze jeszcze
przed Wami okres najwiekszej pracy i wiekszej kasy taki wielki zbior i
nadgodziny i praca codzienna to kwiecien czyli nawet jak zaczniecie pracowac od
1 kwietnia do 6 czerwca to zarobicie ok 2000 euro z 200 euro wydacie na socjal
i podatek i gaz ale nie licze nadgodzin bo moga byc nawet dwie przez caly
kwiecien a jedna po 8 euro to ok 240 euro
dlatego glowa do gory moje najwieksze zarobki zaczynaly sie tak od 20 marca
wczesniej to wszystko prawie szlo na socjal i reszte no i jedzonko
szczerze Wam powiem ze raz mi sie udalo zarobic ponad 3000 euro ale to byl
slaby zbior ale truskawka bardzo droga i robilismy duzo nadgodzin bo szefowi
zalezalo na kazdej dojrzalej truskawce oraz po znajomosci obok na campo
wieczorami dorabialysmy sobie na malinach przebieralysmy je w chodniach ale to
byl jeden taki rok

niestety w hiszpanii nie ma wiekszych zarobkow to nie anglia czy irlandia ale dla nas zarobic w dwa miesiace 2000 euro to bardzo duzo
Do nasa: Niestety pan z Algi nie udzielił mi informacji jaka jest kolejność wyjazdów poszczególnych województw. Powiedział tylko, że część osób z naboru w Toruniu pojedzie w przyszłym tygodniu.
Do fresowki:
w razie jakiegokolwiek wypadku jestesmy ubezpieczowne, to wiem, ale czy musze brac ze soba ksiazeczke zdrowia, czy tam bedzie mi niepotrzebna?odp.
pozwolilam sobie skopoiowac z mojego forum odpowiedz mka1310 bardzo fajnie to opisala
Pracodawca ma obowiazek zapisac was do hiszpanskiego ZUSu i dlatego po
przyjezdzie zabiera paszporty/dowody (niezbedne tez do zalozenia konta w banku;
kiedys bylo tak, ze obowiazek wplacania skladek spoczywal na pracujacych, czesc
dziewczyn tego nie robila i powstawalo zadluzenie wobec hiszpanskiego ZUSu,
ktore moglo byc sciagane podczas nastepnych kampanii). Pracodawca musi Was
zapisac do hiszp. ZUSu i potem wyrejestrowac. Gdybyscie mialy jakies
watpliwosci (chodzi o wyrejestrow.)to koniecznie zwroccie sie z tym do
stowarzyszenia (tam sa Polki ktore mowia po hiszpansku i moga sluzyc pomoca).
Moja rada jest taka - pamietajcie do jakiego stowaryszenia jedziecie
(FRESHUELVA, UPA CORA, ASAJA-HUELVA). Zabierzcie ze soba nr kontaktowy do
przewoznika, ktory ma kontakt ze stow. i moze wam pomoc (w przypadku UPA CORy
to kontakt macie do p. MArio Wrobel, Asaja Huleva dawala namiary na siebie
podczs rekrutacji). Pamietajcie, ze na miejscu sa Polki, ktore od lat jezdza do
Hiszpanii i one moga Wam pomoc. Jezeli chodzi o formularz E-301 to jest to
dokument ident. w calej UE, ktory pozwala wlaczyc wam okres pracy i ubezp. w
Hsizpani do okresu pacy i ubezp. w Polsce. Przed wyjazdem tzreba poprosic
pracodawce o taki formularz albo zglosic sie do hiszpanskiego urzedu pracy w
Huelvie. Kazdy bedzie wiedzial o co chodzi. Poproscie takze pracodawce o
swiadectwo pracy i zbierajcie wszystkie paski z informacji o wysokosci
wynagrodz. , potracenia na podatek, ubezp. itd. Pozdr,


moze jeszcze kilka slow ode mnie jak na miejscu zachorujemy pracodawca nas zawiezie do lekarza przewaznie do stowarzyszenia i tam bedzie na pewno ktos kto mowi po polsku lekarz moze dac nam L4 i wtedy tez dostaniemy kase ale bardzo mala ,
ale znam rowniez przypadek ze dziewczyna zlamala reke nie dostala ani grosza odszkodowania bo podobno stalo sie to po pracy poslizgnela sie pod prysznicem dlatego prosba zawsze z WUP aby indywidualnie sie ubezpieczyc na wypadek nieszczesliwego wypadku
Napisal Pan ze w poniedzialek jedzie jeden autokar z woj łodzkiego.Prosze napisac czy wysylacie Panstwo wedlug alfabetu?Czy sa jakies inne kryteria ?Z gory dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam
wg alfabetu. prosze czytac dokladnie posty.
mam jeszcze jedno pytanie .
piszesz ze "niektórzy pracodawcy wybierają sobie te ładniejsze blonbynki";)
czy zdażyło sie kiedyś, zeby pracodawca dobierał sie do dziewczyn, czy słyszałaś jkiedyś o czymś takim
panie Bruxo a co z laskami z zachodniopomorskiego my też jedziemy z bruxo?Prosze o odpowiedz
tak byla taka sytulacja w 2003 roku ,byl jeden pracodawca ktoremu bardzo sie spodobala polka i byl przypadek ze probowal ja wykorzystac seksualnie to wlasnie od tego wydarzenia razem z kolezanka zaczelysmy walczyc o godne traktowanie polek
korporacja zaproponowala jej przeniesienie do innego pracodawcy i skorzystala zrobili to tak zeby nie wnosila sprawy zeby nie bylo skandalu bo gdyby chciala z nim walczyc to pewnie by ja odeslali do polski wszystko an szczescie skonczylo sie dobrze wiem ze facet juz nie ma plantacji truskawek i juz nie jest czlonkiem korporacji
powiem Wam szczerze ze ja tez jestem blondynka naturalna pierwszy rok byl dla mnie koszmarem bo dostawalam miliony roznych propozycji u szefa i jego hiszpanskich pracownikow zawsze mialam jakis przywilej chetnie mi pomagali zeby tylko popatrzyc na moje blond wlosy i niebieskie oczy , jak szlysmy na plaze wokol nas byla po prostu gromadka facetow to starsznie meczace
ale niestety ladne blondynki musza sie z tym liczyc , ja mam sporo przyjaciol hiszpanow rumunow i oni zawsze mi mowia ze polki to najpiekniejsze kobiety ze sa zawsze zadbane ze w truskawkach wygladaja jak gwiazdy
po prostu hiszpanki nie przywiazuja wagi do stroju do makijazu ja an wlasne oczy widzialam jak hiszpanka robila zakupy w walkach na glowie albo jedna w adidasach i w slicznej letniej sukience same sie przekonacie
dziewczyny WLASNIE DOSTALAM INFORMACJE ZE JADE ,JESTEM Z LUBUSKIEGO MAM WYJAZD ZE SZCZECINA O 14 W PONIEDZIALEK CZYLI LUBUSKIE RUSZA ,WSZYSTKIEGO NAJ Z OKAZJI NASZEGO SWIETA I DOZOBACZENIA W PIEKNEJ ESPANII
jeszcze slowko
moja rada nie chodzcie same zawsze idzcie w grupie nawet we dwie juz jest inaczej na zaczepki nie odpowiadajcie nie dajcie sie wciagnac w rozmowe chyba ze bedziecie miec na to ochote
sa faceci ktorzy wiedza ze polki sa latwe i chetne do seksu ale wystarczy odpowiedziec stanowczo ze "nie" wtedy dadza Wam spokoj
a pracodawcy sa w porzadku zdarzaja sie przypadki ze nawiazuja romanse ale zawsze za zgoda polki
oleczka pdala kiedys numer do ks. zapiszcie sobie w razie problemow dzwoncie o nie odmowi pomocy , dowiedzcie sie o numer do poslkiego opiekuna i walczcie o swoje walczcie zeby Was traktowali godnie jak osoby do pracy a nie jak obiekty seksualne
a czy są tam turki????
bo to okropny naród ( chodzi mi o płeć męską)
widze ze jest nas tu coraz mniej????
a czy katowice jadą też do korporacji cora///
i czy czesto dziewczyny sie odwiedzają na róznych pantacjach??
narodowosci jest duzo ja sie nie spotkalam z ta narodowoscia ale...........
nie piszmy ze to okropny narod bo jak trafisz na campo gdzie sa niektore polki to stwierdzisz ze to okropny narod i chodzi o plec damska :)))
slask jedzie do asaja w tym roku
korporacje sa niedaleko siebie ale pracodawcy maja roznie campa mozna byc bardzo blisko swoich kolezanek a mozna byc nawet 50 km od nich
fresówka a w jakm języku dogadujecie sie z rumunkami lub ukraińcami???
po hiszpańsku??
hej dziewczyny własnie do mnie dzwonili jade z Zielonej Góry w niedziele o 16:00 do Szczecina a tam przesiadka a wiec lubuskie rusza tj. Alga!!! Wszystkiego naj naj z okazji Dnia Kobiet!!!!
do beta37 ja tez jade z alga, tyle ze w poniedzialek ,mam nadzieje ze wiecej dziewczyn z lubuskiego sie wpisze ze jedzie ,niektore czekamy od 9 grudnia ,zycze pozostalym szybkiego wyjazdu i powrotu z dobrymi wrazeniami rzecz jasna
wlasnie te rumunki i rumunii sa dla nas motywacja do uczenia sie hiszpanskiego
oni bardzo ladnie i szybko mowia po hiszpansku z racji tego ze te jezyki sa podobne ja mam przyjaciolke rumunke juz 3 lata poznalam ja wlasnie w hiszpanii i ona juz sporo umie po polsku a ja po rumunsku hahhahaha
ale na poczatku to zawsze na migi
z osobami z ukrainy nie mialam kontaktu, hiszpanie nie chca sie uczyc polskiego znaja takie pojedyncze slowka , marokancy znaja polskie czesc i co slychac ? albo blondi , w telefonice tez sporo jest osob ktore mowia po polsku , czasami w sklepach spotkamy sie ze ktos nam powie po polsku dzien dobry oni tez sie ucza w koncu te miasteczka w takim okresie truskawkowym to masa polek rumunek i slychac tylko te jezyki
chyba jestem juz uzaleziona od tego forum hahahhahahha
ale czekam juz spakowana i tylko czekam az mily PAN Z BRUXO napisze ze juz rezerwa jedzie a on ma wiecznie dla mnie zle wiadomosci :((((moj mezczyzna zycia stwierdzil ze jestem niepowazna bo spie z komorka pod poduszka i spakowana torbe przekladam tylko wyjmuje przepakowuje zwariowalam juz chyba
do nonni 27:
Ja tez umowe podpisywałam 9 grudnia w Zielonej Górze!!!!
i wcale ci sie nie dziwie ja mam to samo.He he he;)
dziewczyny właśnie do mnie dzwonili. jade w sobote z krakowa.
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 1280

« 

Pomoc językowa