praca huelva truskawki 3

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 2830
witam wszystkie powracajace z hiszpani dziewczyny mam pytanie czy wrocily jakies dziewczyny z Aldea Del Rocio
prosze o kontakt
do tej co wróciła z Palos .Coś tobie powiem ciekawego to nie praca jest cieżka tyko ciezkie toważystwo na plantach z kturymi musimy przybywać.Aty chyba do nich należysz z twojej gadki
Uwaga! Dzis w nocy w oklicach Moguer zostaly potracone 4 Polki pracujace przy zbiorach. 2 z nich niestety zmarly...
Wczoraj wieczorem na drodze HV-6231 w Moguer (między Mazagón i Bonares), byl wypadek...
Potracono 4 POLKI !!!
25-letnia E.S, J.B. lat 35 i I.A.J. lat 34.
31-letnia R.M.S., zginęła na miejscu........
:-(((
to bardzo przykre ciezko cos tutaj napisac
w lutym po wypadku samochodowym w ktorym tez zginely polki wladze miasteczka palos powiedzialy ze zrobia wszystko aby bylo bezpieczniej i niestety mamy drugi tragiczny wypadek ...........nie zrobili nic i pewnie nic nie zrobia bo hiszpanie jezdza jak chca za szybko pod wplywem alkoholu i narkotykow
w pelni sie z Toba zgadzam polacy umia tylko narzekac. nikt nikogo nie zmuszal do tego wyjazdu przeciez informowali ile wynosi dniowka i ze moga ale nie musza byc nadgzodziny ze odtracany bedzie socjal podatek ze trzeba bedzie skladac sie na butle z gazem wiec nie rozumiem po co teraz te narzekania.kazda o tym wiedziala i byla swiadoma tego jak jechala.z huelva tez sie zgodze zawsze mowia ze jedzie sie do provincji huelva.ja sie ciesze ze bylam i nie mowie ze zarobilam tam kokosy ale jakbym siedziala w domu to bym nic nie miala
troche sie z Toba nie zgodze bo Gosc 6 pisze o narzekaniu na to ile kosztuje tam dniowka itp. a nic nie pisze o narzekaniu na wspollokatorki szefa itd a to jest roznica bo wiadomo ze zadna z nas nie wie gdzie trafi i jak tam bedzie i ma prawo narzekac ale jesli narzeka ze za dzien ma 33e to tego nie rozumiem bo jadac tam podpisywala kontrakt w ktorym wyraznie pisze jaka dniowka obowiazuje
to mialo byc do wpisow z 30 maja m.in do Gosc 6
http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34180,3394192.html
Jeśli chodzi o ten artykuł to nie został on przetłumaczony w całości. Obcięto fragment mówiący o tym co kobiety robią w czasie wolnym od pracy. Konkretnie o specjalnie tworzonych na na okres zbiorów dyskotekach gdzie hiszpanie i nie tylko chodzą w wiadomym celu. Czyżby zadziałała tu swoista cenzura ?
byłam w hiszpanii pierwszy raz to co mogłam zaobserwować to rzeczywiście są dyskoteki na które chodzą nie koniecznie młode osoby.Dyskoteki będą dotąd dokiedy będzie zainteresowanie.Hiszpanie organizują ponieważ mają atrakcjne polki są rzeczywiśce ładne tylko nie koniecznie mądre.Trochę godności a opinia na nasz temat nie byłaby tak bulwersująca.Dla mnie szokiem było zatrzymywanie stopa aby dostać się do miasta w ciągu dnia nawet nie chcę myśleć o nocy.Praca w HISZPANII jest bardzo ciężka noszenie skrzynek po 12 15 kg to normalne ale czy napewno.Myślą ż e polki są bardzo wytrzymałe i co by można im jeszcze dołożyć.To wszystko dlatego że nie mamy pracy.Jest jeszcze wiele spraw nie opisanych.
Czesc wszystkim!! Sluchajcie potrzebuje nr. do ALGI czy moze ktos ma bo przeczytałam juz cale forum i nr. nie ma!! moze byl ale na po[przednich stronach!!! bo słyszalam ze alga organizuje jakies wyjazdy albo bedzie organizowała na zbiory(winogrona i nie tylko)ok wrzesnia wiec jakby ktos mial nr bylabym wdzeczna jakby podal!! albo moze ktos ma oferty albo zna pracodawcow ktorzy potrzebuja ludzi!!! my mamy jechac do hiszpani spowrotem na czeresnie i na khaki juz za tydzien ,ale nie wiem czy to wypali!!!rnjesli ktos poda nr do algi to z gory dzieki!!!!
kiedy wróciłas ja tez byłam i było b.fajnie bywałam tez na dyskotechach i przyznam Ci racje co do niektórych polek im starsze tym ... gdzie byłas w jakiej miejscowosci
hej ja tez wrocilam 6.06 i powiem ze to nie tylko starsze polki tak robia ale wstyd mi przede wszystkim za nie bo widzialam jak w barze albo na plazy obsciskuja sie z marokancami i zachowuja tak jakby mialy po 18 lat a one mialy kolo 45 odrazajace to juz te mlodsze tak nie odwalaly jak one
też byłam w tym roku w huelvie i niestety to co tam wyrabiaja polki przechodzi ludzkie pojęcie. jadą nie zawsze tylko do pracy. poznałam takie, które spędzają tam po 10 miesięcy w roku mają faceta, mieszkają u niego i tylko rano przychodzą na kampo żeby ze wszystkimi pojechac do pracy- niestety większość z nich w polsce ma mężów i małe dzieci, nie kryją się z tym i mało obchodzi je to co o nich się mówi. Druga sprawa jest taka, że tym swoim zachowaniem wszystkie polki są nazywane tak jak są.
Czesc podaje ci namiary do Algi.
78-520 Złocieniec
ul.Myczkowskiego 2
tel./fax(0-94)36 725 99
tel.(0-94)36 714 47, 36 73 367
www.algabus.pl
[email]
Życzę powodzenia:)
Zgadzam sie z Tobą....niestety,tez byłam znow na truskawkach i znów sie wkurzałam na swoje rodaczki bo straszne rzeczy wyprawiały i mi wstyd przynosiły.... i co gorsze przesladowały te ktore sie nie puszczały tak jak one. Przykro naprawde przykro patrzec na to co tam wyprawiaja polki. Wstyd mi było,ze to moje rodaczki. Ale na szczescie sa tez spoko babki ktorym nie w głowach to....pozdrawiam je wszystkie i trzymajcie tak dalej!!!!!!!!!!!!1
Tez bylam juz 4 rok i nie na rzekam mam super babki w domu a jest nas 14 kazda ma swoje zycie i odpowiada za siebie ja nie bede sie wstydzila za nie, kazdy pracuje na swoje JA ,tak bylo czasmi glupio ale to nie moj problem, one sie nich wstydzo,ja uwielbiam ten kraj moze nie ich mentalnosc ale ogolnie jest super i jak bede miala moliwosc to wruce tam i nie mowmy o wszytkich kobietach jednakowo,bo polska to nie raj i zdrady so normalko czy to hiszpania czy polska jak ma jakas zdradzic to zdradzi wiec kwestia charakteru i tyle ..a co do polek tam to sie wypowiem tyle ze pomoze ci hiszpanka szybciej niz polka ale to akurat nasza mentalnosc wiec niech kazdy martwi sie o siebie i nie ocenia innych a moze kiedys bedzie dobrze jak polka polce reke poda w potrzebie buzjaki pozdrawiam
też byłam jestem zadowolona zgadzam się że każdy odpowiada za siebie,trafiłam na bardzo fajne koleżanki,obok mieszkały starsze polki,które jeżdżą tam od lat były bardzo miłe i wielokrotnie mi pomogły,znały dobrze język i zawsze kiedy było potrzeba chętnie tłumaczyły,również w pracy udzielały szczerych,dobrych rad, pobyt wspominam bardzo mile szkoda, że tak krótko,
do me..k zgadzam sie z toba na zachowanie niektórych koleżanek nie mamy wpływu i nie ma co ich osądzac . Czasami wstyd to prawda, ale to samo jest i tutaj.Myśle ze tez tam z tobą byłam i herbatke pilam < w czerwonym kubeczku>. poza tym , nie narzekam było fajnie i byc moze ja tam jeszcze wróce.Za co z góry przepraszam ale mi troche tęskno za WAMI i za tymi klimatami, pomijam hiszpańskie dzieci, kupie jakis mały pistolecik i rozwiąże niektore problemy definitywnie .TO BYŁ ŻART.wężykiem, wężykiem.
Witam ja byłam 3 razy i 4 raz tez pojade teraz po ponad 4 miesiącach wróciłam i jest mi cieżko odnalesc sie w tej szarej Polsce tam są wszyscy szcześliwi na wszystko wszystkich stac a tu co jest szaro zimno i ...
Tam pracujemy i wiemy za co i tez mozna sie troszke pobawic, popracowac wydac i zaszalec i jeszcze odłozyc i to jest życie
zrobic... zaszelec... to tak ale napewno nie odlozyc :) dziewczyny sie puszczaja... moze maja to we krwi? albo chca poznac jak to jest z innym...
nie warto niszczyc swojego zwiazku dla jednedo numerku lub kilku nocy, naprawde nie warto:( ale to swierdzenie poczuje sie dopiero po wszystkim jak juz jest za pozno...:( BYLAM TAM WIDZILAM WIELE I JESLI TO CZYTA JAKAS ROZSADNA DZIEWCZYNA to niech nie robi niczego,chocby jej przez sekunde przeszlo jak to jest z tym "hiszpanem" bo nie warto... uwierzcie mi... jesli kochasz kogos to go kochaj cala soba a nie zdradzaj...
pozdrawiam paa
do hehehe zaszalec to nie znaczy puszczac sie wiec pomysl co piszesz.Ja tam byłam pare razy na dyskotece sie pobawic i nic sobie nie mam do zażucenia a co robią inne polki to mało mnie obchodzi poniewaz one same przed sobą później sie bedą tłumaczyc a ja odłozyłam kase i nie nazekam.Wiec innych nie krytykuj tylko martw sie o siebie zebys ty była ok. POZDRAWIAM
Do Zadowolonej masz racje niech każda pilnuje siebie i bedzie dobrze ja tez chodziłam na dyskoteki i co! BAWIŁAM sie świetnie imam nadzieje ze jeszcze nie koniec tych zabaw.Odłożyć też można i wydac i stac człowieka na wszystko i jest ok!Tu w polsce w naszym kraju można tylko garba sie dorobic i nigdy niezasmakowac życia.Pozdrawiam wszystkie dziewczyny które cos przeżyły w Hiszpani i nieżałują trzymajcie sie i dozaboczenia w Hiszpanii na baletach w Marei
Ptysiaczek tez tam chodziłam w piatki i soboty było super mam nadzieje ze w przyszłym roku tam sie spodkamy ja wróciłam na koniec maja a ty?POZDRAWIAM
Jestem z lubuskiego. Na początku lat 90-tych chłopaki jeździli do Niemiec na yumę (czytaj kraść). W naszym kraju prawie nikt ich nie potępiał. Nawet policja nie ścigała ich. Było ich kilkuset ale Niemcy plakietkę z mianem złodzieja "przypinali" wszystkim polakom. Nawet dziś gdy tam jadę mam wrażenie ze patrza mi na ręce. Analogia nasuwa się sama.
Do tych dziewczynek co wrucili szczęśliwe z Hiszpani.Może dziewczynki wyjaśnią jak was traktowali na ulicy Marokanie przypadkiem nie szczekali .Polki są porównywane do suk przez Rumunki nie wszystkie i Marokanów a mużyn za łatwy towar .Byłam i dużo widziałam tam co się dzieje .nie chodziłam na dyskoteki bo nie mogłam znieść tego poniżania Polek a one byli szczesliwe idumne
do gość66
przykre jest ze spotkalas sie z takim traktowaniem przez marokancow czy rumunki ....... przez tyle lat ile jezdze nie spotkalam sie ze "szczekaniem" marokancow a pracowalam z nimi przez 3 lata tak samo z rumunkami z ktorych dwie sa moimi przyjaciolkami naprawde takimi dobrymi przyjaciolkami

czasami same stwarzamy sobie sytulacje ze nie jestesmy szanowane przez inne narodowosci na szczescie sa to bardzo male jednostki
pozdrawiam
KAŻDY JEST TRAKTOWANY JAK NA TO ZASŁUGUJE.BYŁAM TAM I WIEM JAKA JEST POWSZECHNA OPINIA O POLKACH ALE ŻEBY OCENIĆ CZŁOWIEKA TRZEBA GO NAJPIERW POZNAĆ.ZAPRZYJAŹNIŁAM SIĘ Z DZIEWCZYNĄ KTÓRA JEŹDZI TAM OD LAT I DZIĘKI NIEJ POZNAŁAM WIELE RODZIN HISZPAŃSKICH, BYŁTŚMY ZAPRASZANE DO DOMU.HISZPANIE(INNE NARODOWOŚCI TAKŻE)JEŚLI POZNAJĄ CIĘ BLIŻEJ BĘDĄ CIĘ SZANOWAĆ JEŚLI NA TO ZASŁUGUJESZ.PRACOWAŁAM Z SENEGALCZYKIEM CHŁOPAKIEM BARDZO INTELIGENTNYM PO WYŻSZYCH STUDIACH ZNAJĄCYM 3 JĘZYKI BIEGLE KTÓRY NIESTETY ZE WZGLĘDU NA KOLOR SKÓRY BYŁ BARDZO BRZYDKO TRAKTOWANY WŁAŚNIE PRZEZ POLKI(CZĘSTO GŁUBSZE OD NIEGO)NIC WTYM DZIWNEGO ŻE NIE BYŁ IM DŁUŻNY, ZE MNĄ I Z MOIMI KOLEŻANKAMI ŻYŁ W PRZYJAŹNI.
cześć czy ktoś z was wie czy w tym roku będzie nabór na truskawki czy trzeba na własno ręke jechać i szukać pracy z góry dziekuje
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 2830

 »

Pomoc językowa