praca huelva truskawki 3

Temat przeniesiony do archwium.
1381-1410 z 2830
dodzia lodzia
mieszkam w mazagon co chciałabys wiedziec?
witam! pracujesz tam na truskawkach? jesli tak, to na jakim campie? szukam znajomych, ja bylam na Las posadillas. Może uda mi się nawiązać kontakt z kimś kogo znam. dięki
Witam dziewczyny. Jam tu nowa:) Mam pytanie. Chciałabym sie jakos dostac z Krakowa do Huelvy.Nie orientujecie sie moze które firmy autokarowe tam własnie dojezdzaja? kilka dni po nowym roku chciałabym juz wyruszyc, Za wszelkie info z góry serdecznie dziekuję.Pzdr.
no dobra, niekoniecznie musi byc z krakowa, katowice tez w ostatecznosci moge wziasc pod uwagę:)Samolot raczej odpada, gdyz z kraka dolatuja tylko do madrytu. Bardzo prosze o info, jesli cokolwiek wiecie. Jakos muszę sie do tej huelvy dostac...
fresowka ja nie mam zamiaru nikogo wyzywać ani obrażać. Po prostu wkurza mnie jeśli ktoś uważa, że wszystko mu się NALEŻY i przez to jest niesprawiedliwy w stosunku do innych. Tak jak napisałaś są różni szefowie i różne Polki. Ja w miarę możliwości zawsze chętnie pomogę każdemu bez względy na wiek, płeć, narodowość czy kolor skóry i nie oczekuję niczego w zamian.
Pozdrawiam
Nie ma bezposrednich połaczen do Huelva.Mozesz z orbisem do madrytu a potem do huelvy (jest sporo połączen).Albo bardzo dobre połaczenie, ja czesto z nieg korzystam warszawa-malaga, a potem z malagi do huelva.
Jezdza busy ale to dopiero zaczynaja luty-marzec a cenowo sa podobni do polaczen lotniczych.
Nie ma bezposrednich połaczen do Huelva.Mozesz z orbisem do madrytu a potem do huelvy (jest sporo połączen).Albo bardzo dobre połaczenie, ja czesto z nieg korzystam warszawa-malaga, a potem z malagi do huelva.
Jezdza busy ale to dopiero zaczynaja luty-marzec a cenowo sa podobni do polaczen lotniczych i przewaznie tez tylko do madrytu
Dziekuję bardzo fresowka, chyba ta malagę z w-wy wybiorę...
witam zeby nie bylo zamoty utworzylam nowy temat prosze o umiieszczanie tam wpisow na temat cytrusow a to link do tej strony ...http://www.hiszpanski.ang.pl/forumw.php?IDt=12306
Witam!
JAK TO NIE MOZNA WYBRAC PIENIEDZY W POLSCE? Jeśli macie hiszpańskie karty , nie
ma z tym żadnego problemu - wystarczy pójść do bankomatu i wybrać w złotówkach
(W DODATKU KURS Euro JEST LEPSZY NIZ PRZY SPRZEDAZY GOTOWKI W KANTORZE!).
A PROWIZJA BANKU NIECALE 3 Euro ZA WYMIANE 100 Euro NA ZLOTOWKI.
Ja np. mam kartę z CAJA RURAL i wybierałam pieniądze w PKO BP, PKO SA, i WBK BZ.
Kartę zostawiam w domu mężowi i może on na bieżąco z niej w Polsce korzystać - bez
sensu jest wysyłanie pieniędzy przelewem na polskie konto lub przez Money Gram i inne bankowe "wymysły" - to tylko strata czasu i pieniędzy!
Zanim wyjedziecie warto trochę pochodzić i popytać, żeby potem nie być stratnym.
nie mam pojecia skad masz takie bzdetne informacje...skoro mozna wybrac pieniedze z hiszpanskiego banku w polsce to poco ludzia kaza przyjezdzac 4000km po wyplate...jakies chore informacje masz i bank ci zamieni euro na zlotowki ale po najnizszym kursie i tego mozesz byc pewna....moze i jest mozliwosc wybrania tych pieniedzy jesli ktos mial by konto w banku ktory ogsluguje karty visa ale tam wszystko jest robione na jedno kopyto czlowiek nawet nie ma mozliwosci rozeznania sie w ofertach banku bo wiekszosc osob ktore tam jada nie zna hiszpanskiego a te ktore znaja czasami nie sa takie chetne do pomocy,a poza tym dzisiaj np powiedza ze do zalowenia konta w banku masz czs do koncz miesiaca a jutro z rana mowia ze konta musisz miec juz zalozone nastepniego dnia...wiec jaki w tym sens i logika??? ZADEN !!!
starss dlaczego kłócisz się o możliwość wypłaty pieniędzy z hiszpańskiego konta w Polsce jeżeli takiego konta nie masz i nie masz o tym zielonego pojęcia? Może czasem warto posłuchać ludzi, którzy z takiej możliwości korzystają na bieżąco, a nie od razu stroszyć się jak indyk?
Jumisia akorat ja mialal konto w hiszpanskim banku a dokladnie w cajasol/elmonte/jesli cokolwiek Ci to mowi i takiej mozliwosci z wybraniem pieniedzy z hiszpanskiego banku w polskim nie mielal...a poza tym ja nie pisze czegos czego nie sprawdzilam i wez sie wreszczie odczep...ja pisze to co ja przezylam,zdaje sobie sprawe z tego za kazdy trafia na inne warunki pracy na innych ludzi jedni trafiaja dobrze inni trafiaja troche gorzej tak ja i moja siostra wiec pisze te wszystkie posty nie po to zeby jak to okreslilas "stroszyc sie jak indyk" tylko po to zeby ludzi ostrzedz i uswiadomic jak moga trafic i czego moga sie spodziewac...ie zakazdym razem jest zle ...fcky Jumisia
za wszystkie popelnione bledy w moich wypowiedziach przepraszam to nie jest brak wiedzy z mojej strony tylko pospiech w przelaniu mysli poprzez klawiature i czasem sie pomyle ale jestem tylko czlowiekiem
Witam serdecznie!
Odnośnie możliwości wypłacania pieniędzy z hiszpańskiej karty u nas w Polsce w bankomacie,to można to robić bez problemu!Ja mam konto w CAJA RURAL Hiszpnii i u nas wypłacam pieniądze z bankomatu!Pozdrawiam i jeżeli są pytania to chętnie odpowiem
Starss - dlaczego musisz wszystkich obrazac (w dodatku nie majac racji?)
To wlasnie Ty sama piszesz bzdety nie sprawdziwszy tego wczesniej?
Gdybys umiala poslugiwac sie chocby wyszukiwarka juz dawno bys wiedziala, ze Polska jest w UE i umowy miedzybankowe sie tez zmienily! I wcale nie musisz miec w Polsce zadnego konta w zadnym banku, zeby moc wybrac tutaj pieniadze w bankomacie.
Wlacz wyszukiwarke i zobacz sobie dane odnosnie swojego banku w Hiszpanii i wiecej nie obrazaj tutaj innych (np."fcky Jumisia") - takie slowa swiadcza o Twojej "wysokiej kulturze"! Zanim cos klepniesz zastanow sie troche - to nic nie kosztuje, natomiast obrazanie innych za to , ze zwrocili Ci uwage jest delikatnie mowiac nie na miejscu.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich - Jumisia przepraszam Cie za te wredne slowa od
poprzedniczki (ona pewno tego nie uczyni, bo moze nawet nie wie co to znaczy).

Na koniec chce Wam powiedziec, ze warto poszperac po przepisach prawnych (zarowno naszych, jak i unijnych) gdyz wiele sie w tym zakresie juz w zeszlym roku zmienilo i np. zgodnie z dyrektywa UE nr 2004/38/WE od 02.IV.2007 dla obywateli UE przy pobycie do 3 miesiecy nie obowiazuje juz "Tarjeta de residente". Jest to wazne z tego wzgledu, ze sama mialam z tym klopoty i dopiero jak podalam ta dyrektywe i postraszylam interwencja konsulatu to kadrowa przestala mnie straszyc, ze jak nie bede miec tej karty, to bedzie mi potracac 25% zarobkow.
do tych wszystkich co tam mieszkaja na codzien. czy to prawda ze tak wszystko zdrozalo i ile teraz kosztuje pokoj ja bym chciala wynajac. para todos que hacen forum un saludo y mil besos
Witam wszystkich.chciałabym się zapytać czy może wiecie już coś o kontaktach na wyjazdy na kampanię truskawkową:)Mamy już styczeń a tu cisza totalna nikt nie pisze o kontaktach ani o wyjazdach a przecież niektórzy jeździli tam na poczatku lutego albo i wcześniej.Do Algi też nie da się dodzwonić albo ja nie mam szczęścia.Napiszcie czy wy już coś wiecie na ten temat.
Z okazji Nowego Roku życzę wszystkim wiecej serdeczności dla innych zwłaszcza na wyjazdach zagranicznych, dużych zbiorów, dobrych szefów i uśmiechu na codzień oraz dobrego zdróweczka.Saludos
Shakira nie musisz mnie przepraszać za poprzedniczkę :) Nie uraziło mnie to w żadnym stopniu, gdyż wypowiedzi starss świadczą jedynie o kulturze i wychowaniu albo raczej o dużych brakach w tych dziedzinach.

Starss to Twoje metody? W taki sposób odzywasz się zawsze, gdy nie masz racji i nie masz szans w dyskusji? Tylko na tyle Cię stać? Tylko "fcky Jumisia"? Jeśli chciałaś w ten sposób błysnąć znajomością języka angielskiego, to muszę Cię zmartwić, bo na mnie nie zrobiło to żadnego wrażenia, a raczej zrobiło, ale całkowicie negatywne. Przeczytaj jeszcze raz to, co pisałaś i ostatni post Shakira77 i zastanów się, bo myślenie ma przyszłość. I nie pisz do mnie więcej, bo nie mogę patrzeć jak sama się pogrążasz.

I wszystkim forumowiczom życzę: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU!!!
Shakira77

Razi mnie Twoja głupoota przepraszajac kogos kogo sie nie obraziło,ale coz takie sa uroki '' samrowania pupu '' zauwazylam nie od dzis... po pierwsze star nie obrazila wszystkich (chyba potrafisz czytac,a tym bardziej ze zrozumieniem)i w tym momencie nie czuje sie w jakis sposob winna tego,ze tak a nie inaczej nto ujelam (prawde) i nie obchodzi mnie tak naprawde to,ze napiszesz ,ze jestem niewychowana ,bo tak naprawde mnie nie znasz :)
po drugie uwazasz sie za wszech wiedzaca na temat konta i wyszukiwarki.Bylam w hiszpanii a dokladniej w Nervie gdzie powiedziano nam i innym kobieta ,ZE NIE MAA ZADNEJ MOZLIWOSCI WYBRANIA PIENIEDZY W POLSCE BO PYTALAM SIE KOMPETETNYCH OSOB I DOSTALAM ODP ZE NIE MA TAKKIEJ MOZLIWOSCI,WIECPROSZE MI TU NIE WMAWIAC NA FORUM ,ZE PISZE BZDETY NIESPRAWDZAJAC TEGO !
po trzecie zacytuje Twoja wypowiedz ''>takie slowa swiadcza o Twojej "wysokiej kulturze"! Zanim cos klepniesz
>zastanow sie troche - to nic nie kosztuje, natomiast obrazanie innych
>za to , ze zwrocili Ci uwage jest delikatnie mowiac nie na miejscu.
''
Jezeli nie byliscie w miejscu w ktorym pracowal dany forumowicz to nie wiecie jak tam bylo a wypowiadacie sie na ten temat i co poniektorzy chca byc modzejssi od innych co to nie oni bo wszystko najlepiej wiedza i nie dziwie sie star bo jak dany forumowicz nie byl akurat na tych zbiorach a jest wszechwidzacy na ten temat!!
a jak Pani o nicku Shakira77 chce podyskutowac na temat konta i chce byc wszechwiedzaca i dociec prawdy to prosze sie bybrac do Nervy dokladny adres moge chcetnie podac.
Jumisia
Natomiast widdze,ze Panna Jumisia jest ucieszona z tego wzgledu,ze znalazla kolejna psiapsiolke do swojego grona ... :))
Ciagle nie rozumiesz przesłania bylas na truskawkach jedynie a wypowiadasz sie o czyms czego kapletnie nie doswiadczylas na wlasnej skorze.a to,ze star zirytowaly twoje ciagle posty o byciu wszechwiedzaca ,ale nie praktykujaca (zbioroy mandarynek,pomaranczy!!)
I ciaglgle Cie raza slowa i przezycia innych bo chcesz byc madzejsza i musisz swoje dwa grosze dodac,a kapletnie nie wiedzesz nic na teen temat pracy przy mandarynkach,pomaranczach.
'' I nie pisz do mnie więcej, bo nie mogę patrzeć
>jak sama się pogrążasz.'' a to co skierowalas do sttar forum jest dla kazdego i kazdy ma prawo sie wypowiedziec. a to ,ze zirytowalas star swoimi postami to sie nie dziwie bo wypowiadasz sie na zupelnie inny temat.Kaazdy pisze swoje przezycia a nie bajkopisarstwo jak kolezanka Shakira77 mysli .

a to ,ze sie pograza i ty to spostrzeglas to tylko i wylacznie Twoja sprawa a nie moj bol !
shakira77 co do kont bankowych wypowiadala sie na forum kobieta ze pow wyplate kazali jej przyjechac z polski do chiszpanii wiec nie sadzisz ze jesli miala by mozliwosc wyplacenia tych pieniedzy w polsce to tulala by sie po nie 4000 km..zastanow sie wogole co ty piszesz...w polsce nie ma mozliwosci wybranie tych pieniedzy w euro a juz napewno nie przez bankomat bo bankomatow wyplacajacych pieniazki w walucieEURO w polsce jak na razie NIE MA wiec musisz zalatwiac to przy kasie...wczesniej jakies 3 dni informujac swoj ban o przelewie wiekszym niz 500 euro...nie wiem jaki ty i twoja przyjacioleczka jumisia macie interes w tym zebu tu takie juz nie pisze bzdety tylko bledne informacje podawac...??? poprostu to WY wprowadzacie forumowiczow w blad...co do zwrotu fcky jumisia to nie bylo skierowane do wyszystkich forumowiczow w zadnym przypadku to bylo skierowane do konkretnej osoby tj jumisia...a jesli ktos poczul sie urazony to przepraszam ale napewno nie przeprosze tej osoby do ktorej jest to kierowane..wasze madrosci/a raczej ich brak/mnie doprowadzaja do smiechu..i placzu zarazem..co do mojego wychowanie nie wypowiadaj sie bo mnie nie znasz a jesli to swiadczy o mnie to ja sie tego nie wstydze napisalam tak bo twoja kolezaneczka wypowiada sie na temat cytrosow pracujac na zbiorach truskawek to jest irytujace...JUMISIA nie we wszystkim masz raceje i pogodz sie z tym w koncu i nie wprowadzajcie ludzi w blad....co do przepisow unijnych gdybym miala czas to byl to posprawdzala ale nie mam na tyle czasu co TY zeby non stop siedziec na googlach i popychac pierdoly ZEGNAM!!!
Jumisia i shakira77 nie bede z wami dyskutowac na temat o ktorym nie macie zilonego pojecia bo ja nie wchodze tu zeby sie klocic i wymadzrzac tak jak wy to robicie tylko zeby poinformowac innych forumowiczow i przeczytac ich wypowiedzi...jesli chcecie sie wymadrzac i pisac swoje"madrosci" to proponuje zalozyc osobny temat MADROSCI JUMISI&SHAKIRY77....ZEGNAM i radze sledzic posty od poczatku a nie od srodka i cytowac zdania wyrwane z kontekstu a potem sie wymadrzac bo tak jest najlepiej:P
Starss i Perelka
Z tego co tu piszecie wynika, ze przeżyłyście tam naprawde wiele, ze wiele rzeczy zaskoczylo was negatywnie i wspomnien nie macie dobrych, delikatnie mówiąc. Czy nie miałyście przed wyjazdem kontaktu z kims, kto był tam już wczesniej, nie dowiadywałyście się, jakie sa rzeczywiste warunki?
W Hiszpanii jest w dalszym ciagu duzo pracy dla obywateli unii, może warto spróbować w innym sektorze, mam na mysli turystyke. W barach, restauracjach i hotelach (jako barmanka, kelnerka czy pokojowka ) praca nie jest lekka ale zarobicie zdecydowanie lepiej, będziecie mialy stale godziny pracy, wyżywienie, przyzwoite lokum i regularna wyplate do reki. Może warto pomyśleć w tym kierunku a o tamtym jak najszybciej zapomniec
Renataa25
Renato rzeczywiscie ta sytuacja z cytrusami zaskoczyła nas nie mile,ale nie jest tak ,ze nie pytalysmy sie przed wyjazdem nikogo wrecz przeciwnie pytalysmy sie organizatorki wyjazdu z ohp w naszym miescie,odpowiedz jej byla zawsze taka sama : nie jestem wstanie nic powiedziec,wszystko okaze sie juz na miejscu!
Natomiast moja siostra Starss zjechala w maju 2007roku z truskawek i mam bardzo mile wspomnienia po tamtym pobycie i dobre zdanie na temat pracodawcy.Owszem ,ze zdajemy sobie i wiemy,ze nie kazdy pracodawca jest idealny pod wzgledem placy,pracy,ale zeby nie reagowac na zdanie wypoiedziane przez pracownika : nie mam nawet na chleb. to sie w głowie nie miesci bo zdazaly sie kobiety,ktore nie mialy pieniedzy i srodkow do zycia (ale w miare naszych mozliwosci pomagalysmy tym kobieta),a szef zostawil to bez echa.
My wyjezdzajac na jakie kolwiek zbiory nie liczylysmy w zadnym wypadku na fortune.co do nastepnego wyjazdu do hiszpanii jesli mialy bysmy pewne informacje co do pracy jako pokojowka,czy barmanka moze bysmy sie zastanowily,ale na razie dajemy sobie spokoj z wyjazdem do hiszpanii.Pozdrawiamy siostry:)
Kontrakty sa juz w Aldze.A wyjazdy juz niebawem.Rzeczywiscie bardzo trudno sie tam dodzwonic.Sprobuj moze pod ten numer 6[tel].pozdrawiam
Fresówka mam do Ciebie pytanie w związku z tym że jak czytam na forum jesteś Tam najbardziej zorientowana ,pisałam na twoje GG nr wziełam z forum ale nie odpowiedziałaś wiec zalogowałam się tu .Będę czekać na twoją odpowiedż tu na forum bo GG nie mam korżystam z GG dzieci mam 44 lata .
Ja do fresowki ponownie zebys wiedziała o co mi chodzi mamy do Ciebie prosbe ponieważ nie znamy Hiszpanskiego a ty pracujesz w korporacji i wiem z forum ze doskonale znasz jezyk to może zechcesz pomóc kobietom z malej miescowosci ,jak będziemy w tym roku to chętnie spotkamy się z tobą w Mazagonie np w tawernie
jesli chodzi o wyjazdy to alga z tego co wiem kontaktowala sie z dziewczynami z ostatnich zbiorow!! placily po 100 zl na konto algi juz w listopadzie!! nie wiem jaka jest w tym prawda! czytalam ze brak chetnych na wyjazdy (w lodzkim na rozmowe stawilo sie 11 osob) heh a jesli chodzi o konto bankowe........................ w polskim banku trzeba sie dopytac przy zakladaniu kontaczy maja podpisana umowe z bankami w hiszpanii jak najbardziej jest to mozliwe!! wystarczy popytac!!
To co tu czytam przypomina mi pewne reportaże:
http://www.ekologiasztuka.pl/pdf/e020_Na_saksy.pdf
Temat przeniesiony do archwium.
1381-1410 z 2830

 »

Pomoc językowa