praca huelva truskawki 2

Temat przeniesiony do archwium.
361-390 z 1280
Dziewczyny jak wam zazdroszcze że już jedziecie!!!!!Ja to chyba w kwietniu pojade z rezerwą a mam podpisamy kontrakt ja już jestem glupia z tymi wyjazdami rozmowa w grudniu a pojade na szarym końcu!!!!!Trzymajcie zamnie kciuki pozdrawiam AGA31
Czy mógłby pan powiedzieć coś więcej na temat wyjazdów z Olsztyna , kiedy następny wyjazd jest planowany i czy są już numery wszystkich dziewczyn . Swoją drogą to dziwne bo jak we wtorek dzwoniłyśmy do urzedu to nie było numerów a dziś już jest wyjazd z tego co pan pisał ja już nic nie wiem kto tu mówi prawde ?!! A po drugie kto wkońcu powiadamia o wyjezdzie przewoznicy czy urzad bo mi powiedzieli ze urzad a na forum roznie piszą . Bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziekuje !!
Bardzo dziwna sytuacja z tym Olsztynem,bo właśnie dzwoniłam do Wup-u i Pani poinformowała mnie ,że nic jeszcze nie wiedzą na temat wyjazdów i należy dalej czekać,czekać ....A tym bardziej zaprzeczyła ,że dzisiaj ma być już jakiś wyjazd.
cos mi sie zdaje ze najlepiej jest nie dzwonic bo tam to oni sami chyba nic nie wiedza i najlepiej jest czekac na yen gloopi wyjazd ja tak zrobie i sie troche wyloozuje bo po co mam sie stresowac zlosc pieknosci szkodzi laseczki pozdrowionka i trzymajcie sie cieplootkopapapapa
Do którego marca wyjadą wszystkie panie z Olsztyna?
w ciągu ilu dni wyjadą wszystkie panie?
dobrze wiedziec, ze jedzie w sobote autobus z olsztyna. my nic o tym jeszcze nei wiemy.
/do Bruxo/ Do kiedy wyjadą wszystkie panie z Olsztyna?
w tymk przypadku bedzie zamieszanie z umowami, kazda z pan odbiera umowy gdzie indziej.
DO NASA 22!
masz racje WUP nic nie wie Ja tez jade przez WUP z Gdańska i nie wiem czemu jak dzwonicie to mówia ze jeszcze nic nie wiedza ja tam nawet nie dzwonie
Dawno...dawno temu wyslalam e-mail z pytaniem czy cos wiedza o nadaniu nam numerow NIE itd. i mily pan odpisal ze to nie w ich interesie juz ze oni sie ta sprawa nie zajmuja w WUP byla tylko rekrutacja, a teraz wszelkie info to do przewoznika (to przeciez oni dostaja nasze umowy)
Pozdrawiam!
wszyscy tylko olsztyn i lodz a gdansk co z gdanskiem?halo halo halo juz jest 16 marca ja chce juz podjadac te truskaweczki wiec sztbciutko prosze o telefon bo jak juz widac robie sie taaaaaaaaaaka zakrecona papatki ;-)
do K.OLA: siemka a ty ile masz lat i kiedy bylas na tej rozmowie w gdansku?moje [gg] napisz do mnie jak juz do ciebie zadzwonia co?dzieks pa
Do Nasa!

Jestem z Malborka, mam 23 lata a na rozmowie bylam 2 II w Gdańsku i tez czekam, to paranoja co z nami robia, ja juz tylko czekam nawet na forum wchodzic mi sie nie chce bo tu jedno juz tylko pytanie: czy ktos cos wie?
ale oczywiscie wyjazd nasz to wielka niewiadoma
Dlaczego tak sie ociagaja z tymi numerami to nie wiem!!!!
kolezanka napisala mi wczoraj a jest w Palos na truskawkach, ze pogoda super, pracuja codziennie i cisna nadgodziny, to powinno im zalezec zeby nas zciagnac chyba nie?
co to za poje... polityka, jak cos bede wiedziala to napewno napisze, Ty tez wrzucaj info. Pozdro!
Mam jechać w sobotę z Piły o 11.00, ale z tego wszystkiego nie dosłyszałam , gdzie zbiórka, PKP czy PKS????Moze ktos wie???Bo ten telefon , z którego do mnie pani dzwoniła jest cały czas zajety.A nigdy nie byłam w Pile.Jestem z pomorskiego.Będę wdzięczna za odpowiedź.
Ja dzwoniłam pod ten pierwszy nr 603... i tam znależli moją umowę.Może tam spróbuj.Powodzenia.
napisz gdzie i kiedy bylas na rozmowie czy tez nabor 2 II Gdańsk
czy nadano juz nam numery, ....
Witam!Mam pytanie-czy wiadomo już co z tą rezerwą ze Śląska bo podobno Łódż ma już kontrakty a my dalej czekamy?Kiedy będzie w końcu coś wiadomo?Dziękuję za odpowiedż.
Ja byłam 7 grudnia w Toruniu, ale to drugi telefon.Pierwszy raz miałam jechać w styczniu dokładnie 14. Ale z powodów osobistych wtedy nie mogłam.Długo czekałam na drugi telefon.Ale sie doczekałam.Ty też sie doczekasz.Powodzenia i dozobaczenia w Hiszpanii.
Może ja też się w końcu doczekam. Byłam 30.01 w Toruniu. Pewnie też do mnie zadzwonią, że mam jechać w sobotę z Piły.
Do mnie dzwoniła pani z tego nr tel. [tel].W tej chwili jest cały czas zajety bo dzwonią do dziewczyn.Ale może póżniej spróbuj, może tam się dowiesz czegoś. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Wyjadą do końca marca?
Spóźnione truskawki

Minęły już blisko dwa miesiące od zakończenia naboru Polek do pracy przy zbiorach truskawek w Hiszpanii. Większość kobiet tej pory jednak nie wyjechała i nie wiadomo, jak długo będą musiały jeszcze czekać.
Do prowincji Huelva miało wyjechać trzy tysiące kobiet z różnych województw. Na razie pracę podjęło około tysiąca z nich. Tymczasem Rajmund Knapiński, przedstawiciel Zrzeszenia Hiszpańskich Pracodawców z Huelvy uspokaja. – Chcemy by do końca marca wyjech ały wszystkie kobiety, w tygodniu przed świętami z Polski wyruszą kolejne autobusy – twierdzi. – Szyki popsuła nam pogoda i kłopoty proceduralne. W Hiszpanii trwa obecnie proces legalizacji pobytu obcokrajowców, w związku z tym tamtejsze Ministerstwo Pra cy ma dodatkowe obowiązki.
Oznacza to wydłużenie czasu na wydanie numeru identyfikacyjnego NIE z trzech dni do trzech tygodni (a bez niego nie można podjąć legalnej pracy – przyp. red.). Podobne problemy dotyczą również innych prowincji.
Informacje te potwierdza polskie Ministerstwo Gospodarki i Pracy. Biuro prasowe resortu zapewnia jednak, że wszystkie Polki, które podpisały umowy, podejmą pracę i nie ma powodu do niepokoju.
Ten wśród zniecierpliwionych kobiet jest coraz większy. – Miałyśmy wyjechać najpóźniej w dwa tygodnie po podpisaniu umowy, minął już miesiąc, a ja nadal nic nie wiem – mówi zdenerwowana Czytelniczka z okolic Łomży. – W urzędzie pracy na pytanie dotyczące opóźnienia odpowiedziano mi, że mam wyjrzeć przez okno i zobaczyć jaka jest pogoda. Jestem bezrobotna, czekając na wyjazd nie mogę podjąć żadnej pracy, a pieniędzy na życie jest coraz mniej.
Przypomnijmy, że oczekujące kobiety już nie pierwszy raz poddawane są ciężkiej próbie, wcześniej czekały na opóźniającą się rekrutację. Niestety, zarówno wtedy, jak i teraz pracownicy Urzędów Pracy, zamiast wykazać zrozumienie, lekceważą kobiety i nie in formują rzetelnie o całej sytuacji
Jeśli Łódż dostała kontrakty, to spewnością i Katowice już mają, przeciesz to jest jedno zrzeszenie.
spoznione truskawki....cd.

Szczerze nie wiem po co ta cala historia, chyba nikt inny niz my nie zdaje sobie lepiej sprawy z tej sytuacji,
a lekcewarzenie.....To fakt, halo my nie jestesmy murzynami, dawno temu minely czasy niewolnictwa
Ta praca to nic absorbujacego, przeciez to chodzi o zarobek po pierwsze no i o kraj tez-dla wielu miejsce calkiem "egzotyczne" i moze to jedyna mozliwosc na zobaczenie czegos poza nasza RP
Przeciez nie łapiemy Pana Boga za nogi, bez przesady
A co do opóźnień to glupie tlumaczenie, ze urzedy maja dodatkowa praca -przeciez tę ustawe o legalizacji pracy dla obcokrajowcow podpisano dopiero teraz, a kazda z nas troche dluzej czeka prawda?
i niby czas na nadanie numeru wydluża się z 3 dni do 3 tygodni
Przepraszam bardzo z zalozenia kazda z nas liczyla na wyjazd dopiero po 3 tygodniach po podpisaniu umowy a nie 3 dniach, a jak mi sie zdaje to ja np. czekam juz prawie 2 miesiace, nie wspomne o tych z grudnia To Żenada poprostu
Chyba troche wiecej konsekwencji by sie przydalo tym urzednikom, szkoda ze my w tej sprawie nie mozemy nic zrobic, Niestety
HEJKA !!!! MAM PYTANIE DO PANA CHODZI O WYJAZD W ZESZŁĄ SOBOTE JAK KTOS DO MNIE DZWONIŁ TO ODMÓWIŁAM ALE TERAZ TO MOGE WYJECHAC JUŻ WIĘC KIEDY MOŻNA LICZYĆ NA TEL. MOJE NAZWISKO NA B I WYSYLALAM DO WAS SMS !!!! ZA ODP Z GÓRY DZIĘKI !!!
Poszukuje osob z malopolski, ktorzy byli na spotkaniu w Krakowie 17 stycznia? Czy ktos cos wie o przewozniku i wyjezdzie?
strasznie jestescie niecierpliwe ale nie dziwie sie Wam hiszpanie wprowadzaja w blad mowiac ze praca jest od stycznia do czerwca ,na numery NIO czeka sie dlugo kazda z nas policja hiszpanska sprawdza czy nie bylysmy tam karane oprocz tego maja do sprawdzenia i nadanie numerow osoba z rumunii nie tylko polki jada
nie ma sensu dzwonic do WUP do PRZEWOZNIKOW oni sa uzaleznieni od hiszpanow szkoda waszej kasy
JESTEM Z ŁODZI. DZIŚ BYŁAM W UP I ZAPROPONOWANO MI PRACĘ W HISZPANI .
STOWARZYSZENIE UPA CORA HUELVA PAN MARIO ALCARAS-WROBEL.
CZYTAM WASZE OPOWIEŚCI I TRUDNO ZROZUMIEĆ. MNIE POWIEDZIANO ŻE PRZEWIDZIANY WYJAZD KONIEC MARCA POCZĄTEK KWIETNIA. TERAZ JESTEM NA ETEPIE DOWIADYWANIA SIĘ WSZYSTKIEGO NA TEMAT PRACY W HISZPANI BO TAK NAPRAWDĘ NIE WIEM CZY JECHAĆ. NIE WIEM CZY ŁÓDŹ JUŻ MA KONTRAKTY ALE JA MAM JUTRO DAĆ 200% ODPOWIEDZI. ROZUMIEM ŻE TO SĄ GRUPOWE WYJAZDY A O TERMINIE DOWIADUJEMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ.
przez takie jak ty dużo dziewczyn teraz czeka a mogly pojechac .Moglaś się wcześniej zastanowic czy jechac czy nie a teraz to będziesz czekac do samego końca
JUTRO MA W UP ZDECUDOWAĆ CZY JECHAĆ DO PRACY NA TRUSKAWKI CZY NIE. TU WSZYSCY PISZĄ ŻE TAK DŁUGO CZEKAJĄ I NIE JADĄ. CZYŻBY W ŁODZI BYŁY JESZCZE REKRUTACJE MIMO ŻE TAK DŁUGO CZEKA SIE NA ZAŁATWIENIE FORMALNOŚCI. POZDROWIENIA EWA
Czy dzwonił ktoś do Algi moze wiecie coś więcej?Napiszcie jak będziecie mialy jakieś info.A moze jest ktoś z ALGI?
Temat przeniesiony do archwium.
361-390 z 1280

« 

Pomoc językowa